Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Facebook ’ta gezinirken kullanıcılar Spotify üzerinden direkt olarak müzik ve podcast dinleyebilecek. Facebook uygulamasında doğrudan Spotify’a erişim izni veren Miniplayer özelliği bugünden itibaren Türkiye’deki kullanıcılar tarafından da deneyimlenebilecek. 

Spotify ve Facebook bugünden itibaren, yeni miniplayer deneyimini Türkiye’de de sunuyor. Miniplayer, dinleyicilerin uygulamalar arasında geçiş yapmasına gerek kalmadan, Facebook iOS ve Android platformlarda doğrudan Spotify üzerinden müzik ve podcast’lerin keyfini çıkarmasına olanak tanıyor.

Sosyal keşfi merkezine alan miniplayer deneyimi, kullanıcıların Facebook uygulamasından ayrılmak zorunda kalmadan şarkı ve podcast yayınlarını  paylaşma ve etkileşim kurma yollarını daha da geliştirecek. Spotify Premium kullanıcıları, Spotify’dan tüm çalma özelliklerine doğrudan erişebilirken, ücretsiz (Free) kullanıcılar ise aynı harika deneyimi, karışık çalma modunda ve Spotify’dan gelen reklamlar eşliğinde yaşayabilecek.

Facebook Haber Kaynağı’ndaki paylaşımların yanı sıra kullanıcılar şarkıları, miniplayer deneyimi üzerinden doğrulanmış sanatçı gönderileri veya Facebook’ta kullanıcılar tarafından yüklenen ve lisanslı müzik içeren videolar aracılığı ile dinleyebilecek.

Miniplayer’ı kullanmaya hemen başlayın:   

  • Sizin, arkadaşınızın, herhangi bir aile üyenizin veya en sevdiğiniz içerik oluşturucunun Spotify üzerinden Facebook Haber Kaynağı’nda paylaştığı şarkı veya podcast bölümü için  çal butonuna tıklayın. 
  • Minipalyer’ı ilk kez kullandığınızda, bir onay penceresinin açıldığını göreceksiniz, devam etmek için Bağlan’a tıklayın.
  • Spotify’da oturum açtıysanız, uygulamalar otomatik olarak geçiş yapacak  ve dinleme deneyimi Spotify uygulamasından başlayacaktır. (Oturum açmadıysanız, açmanız  istenecektir).
  • Facebook Haber Kaynağı’nı aşağı doğru kaydırmaya devam ettiğinizde de Spotify, müzik ya da podcast’leri çalmaya devam ediyor. Ama miniplayer’ı duraklatmak veya kapatmak için çalma seçenekleri üzerinde kontrolünüz olacak.

Miniplayer entegrasyonu, dünya genelinde 175’ten fazla pazarda kullanıma açıldı. İlgili tüm pazarları Spotify’ın blog sayfası For the Record üzerinden inceleyebilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir:

Spotify, ‘Sadece Sen’ Özelliğiyle Kullanıcılara Yeni Kişiselleştirilmiş Bir Deneyim Sunuyor

Spotify, Clubhouse Benzeri Yeni Uygulaması ‘Greenroom’u Tanıttı! 

Spotify, Apple Watch Uygulamasına ‘İndir’ Özelliği Getiriyor 

Müzik ya da Podcast Dinlerken İşinize Yarayacak Az Bilinen Spotify Özellikleri – Pratik Yol:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz