Huawei Watch Fit Elegant

Huawei Watch Fit Elegant akıllı saat modeli, Türkiye’de 999 liralık bir fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Saatin, tüm gün kandaki oksijen oranını (SpO2) izleme özelliğiyle sağlık takibi deneyimini daha da geliştirdiği ifade edildi. Kullanıcıların ayrıca; Huawei akıllı telefonlarına basit bir dokunuşla saat kadranlarını değiştirip özelleştirebildiği, 96 farklı spor modunu kullanabildiği ve hava durumu veya ayın evreleri gibi konularda daha fazla bilgi edinebildiği belirtildi.  

Huawei Watch Fit Elegant akıllı saat modeli, kısa bir süre önce Türkiye pazarında satışa sunuldu. ‘Huawei Online Mağaza’ üzerinden 999 liralık bir fiyat etiketiyle kullanıcı beğenisine sunulan model, siyah ve beyaz renk seçenekleriyle geldi. Vade farksız 4 taksit imkanından da yararlanabilecek olan tüketicilerin, aynı zamanda Huawei Kablosuz Tripod Selfie Stick’e de yalnızca 1 TL farkla sahip olabilecekleri dile getirildi. Şirket; Watch Fit Elegant’ın, cilalı cam yüzey ve paslanmaz çelik saat gövdesini tamamlayan yumuşak ‘floroelastomer’ kayış kullanılarak daha fazla dayanıklılık ile tüm gün rahat kullanım için ergonomik olarak tasarlandığına işaret etti.  

Aktarılan detaylara göre; kandaki oksijen doygunluğu (SpO2), kişinin genel sağlığının önemli bir göstergesi olma niteliği taşıyor. Huawei Watch Fit Elegant ise artık tüm gün sürekli SpO2 izleme sunarak kullanıcıların sağlıkları hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlıyor ve SpO2 seviyeleri çok düşük olduğunda uyarı veriyor. Sağlıklarını daha yakından takip etmek isteyen kullanıcılar ayrıca, ‘Huawei Sağlık’ uygulaması aracılığıyla gün boyunca SpO2 seviyelerindeki değişimleri kontrol edebiliyor. 

Huawei Watch Fit Elegant

Bununla birlikte, etkileşimli ve ilgi çekici ‘fitness’ kurslarının da her zaman Huawei Watch Fit Serisi’nin en öne çıkan özelliklerinden biri olduğu ifade ediliyor. Şirket; yeni akıllı saat modelinde 96 egzersiz modunun yanı sıra, omuzlarda ve boyunda yağ yakma ve tonlama ile gerginliğin azaltılması dahil olmak üzere, en yaygın ‘fitness’ çalışmalarını hedeflemek için 12 kolay fitness sınıfı geliştirildiğine işaret ediyor. Zaman veya yer konusunda herhangi bir kısıtlaması olmayan bu kurslar ile kullanıcılar, evde veya ofiste kısıtlı vakitlerinde egzersiz yapma imkanı buluyor.  

Yeni Huawei Watch Fit Elegant akıllı saat modeli, 10 güne varan pil ömrü sunuyor 

Huawei Watch Fit Elegant Akıllı Saat

Diğer yandan; 12 iç mekan antrenman kursunun yanı sıra Huawei Watch Fit Elegant, tüm yeteneklerden koşucular için 13 yerleşik koşu kursuna da sahip olma niteliği taşıyor. Akıllı saat, kullanıcı koşarken yerleşik GPS ve çoklu sensörlerin yardımıyla tüm koşuyu analiz ediyor. Huawei’nin akıllı teknolojisi, kullanıcılara antrenman verimliliklerini artırmak ve yaralanma olasılığını önlemek için gerçek zamanlı koşu rehberliği ve antrenman tavsiyeleri de sunuyor. Antrenman kursları ve antrenman verilerinin rehberliği ile kullanıcılar, kendi antrenman programlarını formüle etme ve ‘fitness’ hedeflerine adım adım ulaşmaya uygun bir donanıma sahip olabiliyor. 

Yeni Huawei Watch Fit Elegant akıllı saat modeli ayrıca, kullanıcıların saat yüzlerini özelleştirmelerine de olanak tanıyor. Kullanıcılar, basit bir dokunuşla arka planı akıllı telefonlarından en sevdikleri fotoğraflarından birine ayarlayabiliyor. Standart hava durumu özelliklerine ek olarak cihaz, her günün gün doğumu ve gün batımı saatlerini de gösteriyor. Hilal ve dolunay dahil olmak üzere ayın sekiz evresi de kullanıcıların, çevrelerini daha iyi anlamalarını sağlamak için net bir şekilde görüntülenebiliyor. Bununla birlikte model, kalp atış hızı ve uyku takibi açıkken bile 10 günlük pil ömrü sunuyor. Huawei’nin hızlı şarj teknolojisini de destekleyen Watch Fit Elegant, yalnızca beş dakikalık şarjla tipik kullanımda tüm gün yetecek pil gücüne sahip oluyor. 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Huawei Watch Fit Gelişmiş Veri İzleme ile 96 Spor Modunu Destekliyor 

Huawei Watch GT 2 Pro ve Watch Fit’in Fiyatları Açıklandı! 

Huawei Watch GT 2 Türkiye’de satışa sunuldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz