Sony Xperia 10 II

Suya ve toza karşı olan dayanıklılığı ile sevilen Sony Xperia serisi cep telefonlarına bir yenisi daha eklendi. Yeni tanıtılan Sony Xperia 10 II, 3lü kamerası ile dikkat çekiyor. 

Sony bugün gerçekleştirdiği lansmanda birçok yani modelini tanıttı. Sony’nin orta segment olarak tanıttığı cep telefonu Xperia 10 II’nin teknik özellikleri açıklanmış durumda ama fiyatı hakkında bir bilgi bulunmuyor.  

Sony Xperia 10 II’nin teknik özellikleri 

Sony Xperia 10 II ile ilgili görsel sonucu

Snapdragon 665 işlemcisini kullanan Xperia 10 II, grafik birimi noktasında Adreno 610 kullanıyor. 4 GB belleği bulunan Xperia 10 II’nin depolama alanı ise 128 GB. Bu donanım özellikleri ile günlük işlerimizin altından rahatlıkla kalkabilecek olan model aynı zamanda bizlere en üst grafik seviyesinde olmasa bile oyunlar oynatabilir.  

Xperia 10 II, 6 inçlik HD+ OLED bir ekrana sahip. IP68 ve IP65 sertifikalarına sahip olan modelin suya ve toza karşı dayanıklılığı bulunuyor. 3600 mAh’lik bir bataryaya sahip olan modelin ağırlığı ise oldukça düşük. 151 gram ağırlığa sahip olan telefonun kullanımının kolay olacağı kesin.  

Arka tarafında 3’lü kamera sistemine sahip olan Xperia 10 II’nin ana kemerası 12 MP büyüklüğünde. Ana kamerasına MP’lik geniş açı ve 8 MP’lik Telefoto lens eşlik ediyor. Orta sınıf bir cep telefonu olmasına rağmen Xperia 10 II, 4K video kaydı gerçekleştirebiliyor. Ön kamerası ise 8 MP büyüklüğünde. 

Sony Xperia 10 II ne zaman çıkacak? 

Sony Xperia 10 II için net bir çıkış tarihi ya da fiyat açıklanmadı ama telefonun 2020 baharında satışa sunulması bekleniyor.  

Yeni Dünyada Sahip Olmamız Gereken En Önemli Beceri Nedir? Think Tolk Bölüm 1

Sony, üst sınıf yeni modeli Xperia Pro’yu tanıttı