Sony Xperia 1 II

Sony, yeni üst sınıf cep telefonu Xperia 1 II modelini tanıttı. Sony Xperia 1 II teknik özellikleri ve kamera özellikleri ile dikkat çekiyor.  

Akıllı telefon noktasında popülerliğini kaybeden Sony, bugün gerçekleştirdiği lansmanda tanıttığı yeni modeller ile dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Sony’nin yeni amiral gemisi Xperia 1 II, 5G özellikleri ve kameraları ile dikkatleri çekti.

Sony Xperia 1 II’nin teknik özellikleri 

Sony Xperia 1 II’nin teknik özellikleri 
Sony Xperia 1 II’nin teknik özellikleri 

Yeni tanıtılan amiral gemisinin kameraları kağıt üstünde rakiplerine göre düşük kalsa da iddialı olduğu kesin. 1.7 değerine sahip olan 12 MP ana kamerasına, 12 MP’lik geniş açı, 12 MP’lik telefoto ve 3D ToF sensörü eşlik ediyor. Ön kamerası ise 8 MP. Kamera özellikleri her ne kadar kağıt üzerinde düşük duruyor olsa da Sony yeni amiral gemisinin kameralarına güveniyor.  

Akıllarda yer etmiş Xperia tasarım çizgisinden çok vazgeçmeyen modelin 6.5 inçlik 4K çözünürlüğünde bir ekranı bulunuyor. Xperia telefonlarda alıştığımız gibi suya ve toza karşı dayanıklı. Xperia 1 II’de IP65 ve IP68 sertifikaları bulunuyor. 

İşlemci noktasında ise Android dünyasının şu an en güçlü işlemcilerinden olan Snapdragon 865 işlemcisini kullanıyor. Yani amiral gemisinin 8 GB belleği ve 256 GB depolama alanı bulunmakta. 

Sony Xperia 1 II ne zaman çıkıyor? 

Yapılan lansmanda tanıtılan yeni Sony cep telefonlarının çıkış tarihi ya da fiyat bilgisi verilmedi ama 2020 yılında çıkmasını beklemek en doğal şey.  

Think Tolk Bölüm 1

Sony’nin PS4 satışları yüzde 25 düşüş gösterdi