Sony Xperia Pro

Fotoğraf makinalarına HDMI bağlantısı ile bağlanabilen ve teknik özellikleri ile üst sınıf olan Sony Xperia Pro tanıtıldı. 

Sony bir süredir akıllı telefon satışlarında düşüş yaşayan, popülerliğini kaybeden bir firmaydı. Bugün gerçekleştirdiği lansman ile tanıttığı yeni modeller sayesinde dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Tanıtılan yeni cep telefonları arasında en farklı özelliklere sahip olan model Sony Xperia Pro. Xperia Pro teknik özellikleri ile amiral gemileri ile eş özelliklere sahip olmasının yanında kameramanları özel olarak ilgilendiriyor.HDMI bağlantısı ile kameralara bağlanıp ve ek monitör olarak kullanılabiliyor. Aynı zamanda bağlandığı kameraya 5G bağlantısı sunabiliyor. 

sony xperia pro ile ilgili görsel sonucu

Sony Xperia Pro’nun teknik özellikleri 

Kameralara bağlanabilme özelliği ile daha farklı bir kullanıcı kitlesine hitap eden Xperia Pro aynı zamanda üst sınıf teknik özellikleri ile güçlü bir telefon isteyen herkese hitap ediyor. İşlemci noktasında gücünü Snapdragon 865 işlemcisinden alan Xperia Pro’nun 8 GB belleği bulunuyor. Son derece büyük bir depolama alanı ile gelen Xperoia Pro’nun depolama büyüklüğü 512 GB. 

Sony Xperia Pro 6.5 inçlik HDR destekli 4K çözünürlüğünde bir ekrana sahip. Arka tarafından 4 kamera bulunduruyor. Ana kamerası 12 MP olan Xperia Pro’nun ana kamerasına 12 MP’lik geniş açı, 12 MP’lik telefoto kamerası ve 3D ToF sensörü eşlik ediyorXperia Pro’nun ön kamerası ise 8 MP büyüklüğünde. 4000 mAh’lik bir bataryaya sahip olan  Xperia Pro aynı zamanda suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikaları IP65 ve IP68’e sahip.  

Sony Xperia Pro ne zaman çıkacak? 

Sony lansmanda telefonun tüm teknik özellikleri açıklamış olsa da çıkış tarihi ya da fiyatı hakkında bir açıklamada bulunmadı. 

Samsung S20 ailesine ilk bakış!

Sony yeni orta sınıf cep telefonu Xperia L4’ü tanıttı