Sony Drone

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, Kasım ayında duyurduğu ‘drone’ projesine yönelik ilk adımı attı. Şirket, bu yıl pandemi önlemleri nedeniyle online olarak gerçekleşen ‘CES 2021’ fuarında pazardaki ilk ürünü ‘AirPeak’i tanıttı. ‘AirPeak’in, dünyanın bir ‘Alpha’ serisi fotoğraf makinesini taşıma kapasitesine sahip en küçük ‘drone’u olduğu ifade edildi.  

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, geçen yılın Kasım ayında duyurduğudrone projesine yönelik ilk adımı resmi olarak attı. Şirket, bu yıl pandemi önlemleri nedeniyle online olarak gerçekleştirilen ‘CES 2021’ fuarında pazardaki ilk ürünü ‘AirPeak’i tanıttı. Ürünün, profesyonel video çekimi ve fotoğrafçılık için özel olarak tasarlandığı ifade edildi. ‘AirPeak’in ayrıca, dünyanın bir ‘Alpha’ serisi fotoğraf makinesini taşıma kapasitesine sahip en küçük ‘drone’u olduğunun da altı çizildi. Sony, cihazın teknik detaylarına ilişkin ise ayrıntılı bir bilgi paylaşımında bulunmadı.  

Aktarılan detaylara göre; profesyonel video çekimi ve fotoğrafçılık yapan kullanıcılar için geliştirilen ‘AirPeak’in, 2021 yılının ilkbahar aylarında tüketici beğenisine sunulması bekleniyor. ‘Dörtdöner’ tasarımına sahip ‘drone’un tam boyutları ise henüz net olarak bilinmiyor. Dünyanın Sony kameralarla donatılabilen en küçük ‘drone’u olan cihaz, havalandığından yukarı doğru çekilen iki iniş kolu uzantısıyla destekleniyor. Japon teknoloji devi; ürünün, kendi geliştirdiği ‘Alpha’ serisi aynasız modelleri taşımak üzere tasarlandığına işaret ediyor.  

Sony, resmi internet sitesinde ‘AirPeak’ drone ile ilgili açıklama yaptı 

Sony AirPeak Drone

Diğer yandan; Sony, resmi internet sitesi üzerinden yayınladığı bir yazıda AirPeak’ drone ile ilgili de açıklama yaptı. Söz konusu yazıda; “Sony, değer yaratmada en üst seviyeye ulaşırken günümüzün drone teknolojisini daha da geliştirmek amacıyla ‘Airpeak’ markasını piyasaya sürdü. Bu projenin ilk aşaması olarak Sony, 2021 baharında profesyonel fotoğrafçılık ve video prodüksiyonunu hedefleyen yeni bir iş kuracak” ifadelerine yer verildi. Paylaşımda ayrıca; endüstrinin ‘Alpha’ sistemiyle donatılabilen en küçük ‘drone’ sınıfı olan ‘Airpeak’in, eğlence dünyasına katkıda bulunmayı hedeflediğinin de altı çizildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Sony, Bilişsel Zekayla Desteklenen Yeni Bravia XR TV ’lerini Tanıttı

Sony, Cyberpunk 2077’yi PS Store’dan Kaldırdı, Para İadesine Başladı

Sony CEO’su, Üretilen Tüm PS5’lerin Tükendiğini Açıkladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz