Elon Musk, yaptığı bir açıklamayla son günlerde dalgalanmalar yaşayan kripto para Dogecoin ile finanse edilen bir uyduyu SpaceX Falcon 9 roketi ile Ay’a göndereceğini açıkladı. Tahmin edilebileceği gibi uydunun ismi DOGE-1 olacak. 

Elektrikli araç üreticisi Tesla ve uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in kurucu CEO’su olan Elon Musk’ın favori kripto para birimi Dogecoin bir ilke imza atacak. Musk, Kanadalı mühendislik firması Geometric Energy Corporation ile Ay’a fırlatacakları yeni bir uydunun ödemesinin Dogecoin ile yapılacağını belirtti. 

Elon Musk’ın büyük destekçisi olduğu ve yaptığı paylaşımlarla dalgalanmalar yarattığı Dogecoin ile bir süredir SpaceX’te ödeme yapılabiliyor. SpaceX’in yeni anlaşmasıyla  Dogecoin ile finanse edilen bir uydunun Ay’a fırlatılacağı haberi şimdiden Dogecoin yatırımcılarının yüzüne güldürmeyi başardı. Musk’ın Dogecoin ve Ay tweet’leri gerçek olmaya çok yaklaştı. 

Dogecoin ile finanse edilecek uydu 2022’de gönderilecek

Geometric Energy Corporation ile anlaşma yapan SpaceX, Dogecoin ile finanse edilen ‘DOGE-1’ uydusunu Ay’a gönderecek. 2022 yılının ilk çeyreğinde Falcon 9 roketiyle gidecek olan bu uydu, bölgede incelemeler yapacak. Uydunun ödemelerini Geometric Energy Corporation Dogecoin ile yapacak

Dogecoin’in ilk etapta ‘şaka amaçlı’ ortaya çıktığı biliniyor. Şaka amaçlı yaratılan bir kripto paranın bu derece yükselişinde ise elbette ki bazı etkenler bulunuyor. Özellikle son aylarda yaşadığı yükselişle yatırımcıların yüzünü güldüren ancak zaman zaman dalgalanmalarıyla üzen kripto paranın en büyük destekçisi ise Elon Musk. Musk’ın daha önceleri paylaştığı tweet’lerde Dogecoin ve Ay’ı sık sık birlikte de görmüştük. O yüzden DOGE-1 isimli uydunun Ay’a gönderileceği haberi aslında tam Musk’ın yapacağı bir atak. 

Elon Musk’ın Saturday Night Live’a katıldığı gece yaptığı açıklamalarla ciddi dalgalanmalar yaşayan Dogecoin, pek çok kişinin canını sıkmıştı. Ancak SpaceX ve Geometric Energy Corporation yaptığı anlaşma kripto paranın değerinin yeniden artmaya başlamasına neden oldu. Bakalım Dogecoin ile finanse edilecek uydu sektörde ne gibi değişiklikler yaratacak. 

İlginizi Çekebilir:

Dogecoin Yükseldikçe Yükseliyor: Yeni Rekor

Elon Musk’tan Yeni Dogecoin Paylaşımı!

SpaceX Crew-1 Görevi, Mürettebatlı Bir Uzay Aracıyla Yapılan En Uzun Görev Olarak Rekor Kırdı! 

Haftanın En Yeni Teknolojileri – Moxie Mars’ta Oksijen Üretti, Sony Giyilebilir Klima!:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz