Elon Musk’ın yaptığı paylaşımlar sebebiyle rekor üstüne rekor kıran Dogecoin yeni bir rekora imza attı. Geçen günlerde tüm zamanların rekorunu kıran Dogecoin, şimdi ise 68 cente ulaştı. 

Kripto para borsasında ismini çok sık duyduğumuz, Dogecoin Elon Musk’ın attığı tweet’ler ile rekor üstüne rekor kırıyor. Geçen haftalarda yine Dogecoin ile alakalı bir paylaşım yapan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk kripto paranın yüzde yüzde fazla değer kazanarak tüm zamanların rekorunu kırmasına olanak tanımıştı. Dogecoin 29 cente ulaşmıştı. Dogecoin’den bugün yeni bir rekor haberi geldi.

Yeni rekor:

24 saatte yüzde 55’ten fazla artış yaşayan popüler kripto para bugün 68 cente kadar yükseldi. Günlük işlem hacm, ise 55 milyar dolara yaklaştı.  Dogecoin’in toplam piyasa değeri 85 milyar dolara ulaştı. Dogecoin haberi yazdığımız dakikalarda ise, 62 cent civarlarında dolaşıyor. 

Neredeyse her gün konuşulan ve rekor üstüne rekor kırmaya devam eden Dogecoin, Twitter’da 50 milyondan fazla takipçisi olan teknoloji milyarderi sayesinde artış yaşamaya devam ediyor. Dogecoin ocak ayının başından bu yana yüzde 5.000’den fazla yükseldi. 

Dogecoin paylaşımları Elon Musk’ı yakın takibe aldırdı

Şubat ayında sektöre yakın kaynakların aktardığı bilgilere göre Elon Musk sayesinde hareketlenmeler yaşayan Dogecoin, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’nun gözünden kaçmadı. Bu bağlamda Musk’ın paylaşımlarının SEC tarafından incelemeye tabi tutulacağı belirtildi. 

Sık sık paylaşımlarında Dogecoin’i yücelten Musk, piyasada kripto paranın ciddi bir şekilde yükselmesine veya hareketlenmesine olanak tanıyor. Piyasaları manipüle ettiği ithamıyla başının derde girdiği Tesla ve SpaceX CEO’su Musk daha önce de benzer sebeplerle olay yaratmıştı. 

SEC ise 2020’den bu yana yatırımcılarının yüzünü güldüren ve rekor kırmaya devam kripto paraları daha önce kıskacına almıştı. Bu noktada daha önce aralık ayında Ripple’ın üreticisi olan Ripple Labs’ı mahkemeye vermişti.

İlginizi Çekebilir:

Thodex Skandalında Yeni Gelişme: Yarım Milyar Dolarlık Dogecoin Piyasa Değerinin Yüzde 30 Altında Elden Çıkarıldı

Resmi Gazete’de Yayımlanan Genelge, Kripto Para Piyasasına Yeni Bir Düzenleme Getirdi! 

Resmi Gazete’de Yayımlanan Kripto Para Yönetmeliği, Dijital Varlıkların Ödeme İşlemlerinde Kullanılmasını Yasakladı! 

Haftalık Teknoloji Gündemi – Evcil Hayvanlara Çip Zorunluluğu, Thodex Skandalı!:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz