Cumartesi, Eylül 25, 2021
Ana SayfaHaberSpofity, 'Blend' Müzik Zevki Eşleşme Özelliğini Duyurdu

Spofity, ‘Blend’ Müzik Zevki Eşleşme Özelliğini Duyurdu

Spotify, kullanıcıların daha fazla etkileşimde bulunabileceği yeni özelliğini duyurdu. Yeni özellik ile birlikte kullanıcılar, arkadaşları ile müzik zevkinin ne kadar eşleştiğini görebilecek. Spotify Blend, müzik zevki eşleşme özelliği tanıtıldı.

Spotify, uzun süredir kişiselleştirilmiş çalma listesi Blend üzerinde çalışıyor. Bugün itibari ile beta sürümünden çıkan Blend, yeni bir özelliğe kavuşuyor. Spotify Blend, müzik zevki eşleşme özelliğini tanıttı.

Yeni özellik ile birlikte kullanıcılar, arkadaşları ile müzik zevkinin ne kadar uyduğunu görebilecek. Ayrıca yeni Blend özelliği, listelerini paylaşan her çifte özel yeni kapak görseli, müzik zevki eşleşme skoru ve sosyal medya üzerinde paylaşılabilir hikaye seçenekleri sunuyor.

  • Müzik zevki eşleşme skoru: Kullanıcılar, Blend çalma listesi oluşturduktan sonra bir arkadaşı ile eşleştirebiliyor. Bu eşleşme sonrasında kullanıcılar, birbirilerinin ne derece benzer müzik zevkine sahip olduğunu görebiliyor.
  • Sosyal medyada paylaşılabilir veriler: Blend çalma listesine sahip olanlar, verilerini sosyal medyada paylaşabilecek. Veri hikayeleri, Blend listesi oluşturduktan sonra otomatik olarak açılacak. Kullanıcılar, bu hikayelere istedikleri zaman erişebilecek.
  • Katkıda bulunanlar: Premium kullanıcılar, çalma listesindeki şarkılara hangi kullanıcının katkıda bulunduğunu görebilecek. Böylece birbirilerinin müzik zevkleri üzerine sohbet edilebilecek.
  • Kapak görseli: Blend için özel oluşturulmuş yeni kapak görselleri, kullanıcıların Blend çalma listesinin ayrıştırılabilmesi için kolaylık sağlayacak.
  • spotify-blend-teknosafari

Spotify Blend çalma listesi nasıl çalışıyor?

  • Oluştur: Mobil uygulama üzerinden “Senin için Hazırlandı” sekmesinde bulunan “Blend Oluştur” ifadesine tıklayarak, Blend listesi oluşturulabiliyor.
  • Davet et: Blend listesi oluşturan kullanıcılar, listeye katılacak bir arkadaş seçebiliyor. Bunun için “Davet Et” butonuna tıkladıktan sonra arkadaş seçilebiliyor.
  • Blend: Davet edilen arkadaş, daveti kabul ettiğinde, Spotify, iki kullanıcı için özel bir çalma listesi ve özel kapak fotoğrafı oluşturacak.
  • Paylaş: Veri hikayesi ekranın altında bulunan “Bu hikayeyi paylaş” seçeneğine tıklayarak, Blend verileri sosyal medyada paylaşılabilir.

İlginizi Çekebilir:

Spotify, Türkiye ve Dünyada 2021 Yazının En Çok Dinlenen Şarkı ve Podcast’lerini Açıkladı

Spotify, Reklamlı Abonelik Üzerinde Çalışıyor: Spotify Plus

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR