TikTok Uzun Videolar

Popüler kısa video platformu TikTok, video uzunluğu limitini 60 saniyeden 3 dakikaya kadar genişlettiğini açıkladı. Bu sayede; TikTok kullanıcılarının, artık daha uzun videolar yaratabileceği belirtildi. Söz konusu gelişmenin, yalnızca TikTok’ta içerik üreten kullanıcıların daha detaylı videolar oluşturmasını mümkün kılabileceğinin de altı çizildi.  

Popüler kısa video platformu TikTok, kısa bir süre önce resmi internet sitesi üzerinden video uzunluğu limitini 60 saniyeden 3 dakikaya kadar çıkardığını açıkladı. Bu sayede; TikTok kullanıcılarının, artık daha uzun videolar yaratabileceği belirtildi. Söz konusu yeniliğin, yalnızca TikTok’ta içerik üreten kullanıcıların daha detaylı videolar oluşturmasını mümkün kılabileceğinin de altı çizildi. 3 dakika uzunluğa kadar genişletilerek güncellenen yeni video limiti, birkaç aydır kısıtlı bir kullanıcı kitlesiyle test ediliyordu.  

Diğer yandan TikTok, kullanıma sunulduğu ilk yıllarda Vine’a benzer şekilde yalnızca 15 saniye uzunluğunda videolar oluşturulabilmesine izin veriyordu. Platform, daha sonra bu süreyi genişleterek kullanıcıların 60 saniye uzunluğa kadar videolar oluşturabilmesini mümkün kılmaya başlamıştı. Fakat birçok içerik üretici, 60 saniyenin de yeterli olmadığına işaret ediyordu. Özellikle güzellik, kişisel bakım ve eğitime ilişkin içeriklerde, söz konusu süre yetersiz kalıyordu. Bu nedenle; bu konularda içerik üreten pek çok kullanıcı, bir video serisi oluşturmak ve izleyicilerini videonun diğer bölümlerini izleyebilmek için kendilerini takip etmeye teşvik etmek zorunda kalıyordu.  

3 dakikalık video limiti ile TikTok kullanıcıları, mesajlarını tek bir videoda daha kolay aktarabilecek 

TikTok 3 Dakikalık Video

Aktarılan detaylara göre; TikTok, 3 dakikalık video limiti ile söz konusu problemleri hedef alıyor ve içerik oluşturucuların, birden fazla parça yerine tek bir videoda mesajını iletmesini mümkün kılmayı amaçlıyor. Özelliğin, birkaç gün içerisinden tüm dünyadaki TikTok kullanıcılarının beğenisine sunulması bekleniyor. Güncellenen video limitinin kullanıma sunulmasıyla beraber uygulamanın, kullanıcılara yeni bir bildirim göndereceği ifade ediliyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

TikTok, 2021 Yılı İçin Şeffaflık Raporu Yayınladı: En Fazla İçeriğin Kaldırıldığı Ülke, 8.5 Milyonla ABD! 

TikTok ve İşaret Dili Tercümanları Derneği, ‘#EllerinSesi’ Etiketiyle Yeni Bir Kampanya Başlattı 

TikTok, Mayıs Ayında 80 Milyon İndirilmeyle En Çok İndirilen Mobil Uygulama Oldu! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz