Okuma Süresi
2 dakika

Çevrimiçi müzik ve podcast akış servisi sunan Spotify, kullanıcılarına yeni bir özellik sunuyor. Spotify, platformda bulunan müzisyenlerin ve podcast yayıncılarının oluşturabileceği “tanıtım kartları” ile içerik üreticilerinin sosyal medyada tanıtımlarını daha kolay yapmasına olanak tanıyacak. 

İsveç merkezli sevilen platform Spotify, sektörde ücretli abonelikte yüzde 34’lük bir pazar payına sahip. En çok kullanılan ücretli müzik akış servisi, bu başarısını kullanıcı deneyimini geliştirmek için bünyesine yeni özellikler ekleyerek ve hizmet kalitesini yükselterek sürdüyor. Bu bağlamda şirket, hem müzik hem de podcast akışları için platforma pek çok yenilik ekliyor bunun yanında ise içerik üreticilerini destekleyici özellikleri de kullanıma sunuyor. Şirket ağustos ayında kullanıma sunduğu “Sanatçı Fon Toplama Özelliği” sayesinde içerik üreticilerinin, profillerinde yer alan bağış butonuyla doğrudan desteklenmesine olanak tanımıştı. Şirket şimdi ise içerik üreticilerinin tanıtımlarını daha kolay yapmalarına olanak tanıyan bir özelliği kullanıma sunuyor. 

Spotify tanıtım kartları özelliği içerik üreticileri tarafından hazırlanacak

Spotify’da podcast ya da müzik içeriği yayımlayan kullanıcılar Spotify Tanıtım Kartları ile birlikte içeriklerini sosyal medyada daha kolay paylaşabilecek. Tanıtım kartları ile birlikte kullanıcılar, bir profil sayfasına, şarkıya, albüme ya da bir podcast bölümüne direkt olarak yönlendirilecek. Kart oluşturmak isteyenler, Spotify for Artist veya Spotify for Podcast sitelerinden kartlarını oluşturabilecek. 

Spotify’ın tanıtım kartlarını içerik üreticileriyle birlikte aynı zamanda dinleyiciler de paylaşabilecek. Bu noktada içerik üreticileri albümlerini, parçalarını, profillerini veya podcastlerini daha fazla kişiye daha kolay bir şekilde ulaştırabilecek. 

Çevrimiçi müzik akışı sağlayan platform tüm bunlara ek olarak, oluşturduğu ve popüler içeriklere yer verdiği 33 listeden birine giren şarkı veya podcast’lerin da başarısını bu kartlarda gösterecek. Söz konusu tanıtım kartları kullanıcılar tarafından hem yatay hem de dikey olarak hazırlanabilecek. 

Spotfiy’ın Tanıtım Kartları özelliğinden aynı zamanda dinleyiciler de faydalanabilecek. Kullanıcılar müzisyen veya podcast yapımcıların faydalandığı internet sitelerine gitmeye gerek kalmada sevdikleri içerikleri kutlama imkanına da sahip olacak.

İlginizi Çekebilir:

Spotify’da Sanatçı Fon Toplama Özelliği ile Bağış Toplanabilecek

Spotify, Araba Modu’nda Kullanıcı Arayüzünü Değiştiriyor

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz