Sosyal medya platformu Instagram, geçen aylarda kullanıma sunduğu Reels bölümüne yeni özellikler eklediğini açıkladı. Şirket bugün Reels’e eklediğini belirttiği yeni özelliklerle kullanıcıların sevdikleri sesleri keşfetmelerini ve kaydetmelerini kolaylaştıracak.

Popüler fotoğraf ve video paylaşım aracı Instagram TikTok benzeri özelliği Reels’i hizmete ilk açıldığında gündeme sık sık bu konuyla gelse de Instagram özelliğe yenilikler ekleyerek kullanımını artırmayı amaçlıyor. Şirketin henüz ağustos ayında kullanıcıya sunduğu Reels sayesinde kullanıcılar tıpkı TikTok’taki gibi kısa videolar düzenleyebiliyor. Pek çok kullanıcının beğendiği özelliğe yenilikler eklenmeye ise devam ediyor. 

Şirket, Reels’e eklediği özelliklerinin amacını ise, insanların sevdikleri sesleri kolayca keşfetmeleri ve kaydetmeleri için yayınlandığını belirtti.

Instagram Reels ’e eklenen yeni özellikler

  • Ses Arama: En yeni müzik ve sesleri takipte kalabilmek adına yeni müzikler arasında keşif ve arama yapma, Senin İçin ve Trending gibi yeni sekmeler
  • Ses Kaydetme: Kolayca erişebilmek ve Reels oluştururken kullanmak için sesleri kaydetme
  • DM Üzerinden Ses Sayfalarını Paylaşma: Belirli bir ses ile ilişkili tüm Reels videolarını direkt mesaj üzerinden paylaşma

Instagram’ın yeni Reels özellikleri hakkında yaptığı açıklama şu şekilde: “Reels hala oldukça yeni olsa da insanların yaptıklarını görmek bize ilham veriyor. Ses ve müziğin bir trend’e katılırken büyük ilham kaynakları olduğunu, kitlelere ulaşmak, hatta viral olmak için bir fırsat sunabildiğini biliyoruz; bu yüzden bugün kullanıma sunduğumuz yeni ses özellikleri için çok heyecanlıyız.”

Instagram ayrıca Reels sekmesinin Türkiye’de kullanıma sunulduğunu açıkladı. Reels videolarını keşfetmeyi kolaylaştıracak bu yeni güncelleme ile Keşfet sekmesi ana sayfanın sağ üst köşesine, mesajların yanına taşınıyor.

Kullanıcıların Reels videolarını daha kolay paylaşmasına yardımcı olacak yeniliklerin Reels bölümü için nasıl bir etki sağlayacağı ilerleyen dönemlerde belli olacak. Ancak Instagram’ın Reels’e eklediği ses arama ve ses kaydetme yeniliklerinin, pek çok içerik üreticisinin hoşuna gidebileceği düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir:

Instagram, Bazı Medya Kuruluşlarının Profil Sayfalarına ‘Devlet Güdümlü Medya’ Etiketi Eklemeye Başladı 

Instagram, 10. Yaşına Özel Platforma Bir Dizi Yeni Özellik Ekleyeceğini Duyurdu 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz