WhatsApp, sesli mesajları göndermeden önce kullanıcılara kaydedilen sesli mesajları kontrol etmeye olanak tanıyan bir özellik geliştiriyor. WhatsApp ‘ın sesli mesajlar için geliştirdiği ‘Review’ yani ‘Gözden Geçir’ özelliğinin ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz bilinmiyor. 

WhatsApp özellikle son dönemlerde ‘sesli mesaj’ özelliği için pek çok yenilik üzerinde çalışıyor. Bunların arasında geçen haftalarda ortaya çıkan sesli mesajları farklı hızlarda oynatabilen bir özellik vardı. Kullanıcıların 1x, 1.5x ve 2x hızında sesli mesajları dinleyebileceği söz konusu yenilik hala test aşamasında. Sesli mesajların oynatma hızını ayarlamaya yarayan bu özelliğin ardından ise, şirketin yeni bir özellik üzerinde çalışmaya başladığı ortaya çıktı. 

WhatsApp’ın sesli mesaj özelliğini sık sık kullanan kişileri oldukça memnun edecek bu özelliği WABetaInfo paylaştı. Aktarılan detaylara göre, yeni özellik sayesinde kullanıcılar oluşturdukları sesli mesajları göndermeden önce dinleyebilecek. Yani kullanıcılar özellik yayınlandıktan sonra, oluşturdukları sesli mesajları göndermeden önce kontrol edebilecek. Bu sayede mesajda istenmeyen bir şeyin söylenip söylenmediği veya ses kalitesinin nasıl olduğu kontrol edilebilecek.

WhatsApp ‘ta sesli mesajlar ‘Gözden Geçir’ özelliği sayesinde göndermeden önce kontrol edilecek

 

WhatsApp’ın sesli mesaj özelliğine ekleyeceği yenilik ‘Review’ yani ‘Gözden Geçir’ ismiyle gelecek. Kullanıcılar bu butona tıklayarak, kaydettiği sesli mesajı başından sonuna kadar dinleyebilecek. 

WABetaInfo’nun ortaya çıkardığı sesli mesajı göndermeden önce dinleyebilme yeniliğinin şirketin ne zaman tüm kullanıcılara bu yeniliği sunacağı henüz bilinmiyor. Şu an için geliştirilme aşamasında olduğu bilinen özellik ilk olarak iOS ya da Android ekosistemlerinde beta sürüm olarak yayınlanacak. Eğer özellik başarılı bir test aşaması geçirirse bunun ardından kararlı sürüm kullanıcılara sunulacak. Yani özelliği yakın zamanda kullanamayacağız gibi duruyor. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Pembe WhatsApp Tehlike Saçıyor!

WhatsApp Sesli Mesaj Oynatma Hızı Ayarlama Özelliği Üç Farklı Hız Seçeneği ile Gelecek

WhatsApp Sohbet Geçmişi iOS ile Android Arasında Aktarılabilecek

Haftalık Teknoloji Gündemi – Evcil Hayvanlara Çip Zorunluluğu, Thodex Skandalı!:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz