Okuma Süresi
2 dakika

Çevrim içi müzik ve podcast servisi sunan Spotify, bünyesine yeni özellikler ekledi. İsveç merkezli Spotify ‘ın “Kitaplığın” bölümünde yaptığı değişiklikler sayesinde kullanıcılar kaydettikleri müzik ile podcastleri kolay bir şekilde bulabiliyor. 

İsveç merkezli dijital müzik akış hizmeti sunan Spotify, daha önce küçük değişiklikler yaptığı “Kitaplığın” bölümü için yeni tasarım ve özellikler getirdi. iOS ve Android uygulamalarında “Kitaplığın” bölümünde yapılan değişiklik çok daha kolay müzik keşfetmeye ve kayıtlı podcastlere daha kolay ulaşmaya yardımcı oluyor.

Güncellenen tasarımı ve eklenen özellikleriyle yeni “Kitaplığın”, dinleyicilerin içerik aramaya ve koleksiyonlarını düzenlemeye daha az zaman harcamalarını, yıllar içerisinde sevdikleri müzik ve podcast’leri keşfetmeye ve hatta yeniden keşfetmeye ise daha fazla zaman ayırmalarını sağlayacak. 

Spotify “Kitaplığın”a eklenen  yeni özellikler:

  • Hem müzik hem de podcast koleksiyonuna göz atmak ve arama yapmak artık hem çok daha kolay hem de hepsi tek bir yerde.
  • Yeni dinamik filtreler, koleksiyonunuz içerisinde gezinmenizi kolaylaştırıyor. Kaydettiğiniz ve eşleşen içerikleri görmek için albüm, sanatçı, şarkı listesi veya podcast arasından seçim yapabilirsiniz. Ardından, örneğin hareket halindeyseniz, çevrimdışı* olarak kullanılabilen tüm içeriğinizi tek seferde görüntülemek için İndirilenler filtresine dokunmanız yeterli.
  • Gelişmiş sıralama seçenekleri ile içeriklerinizi; alfabetik olarak, en son çalınanlara göre veya içerik oluşturucusunun ismine göre görüntüleyebilirsiniz.
  • En çok dinledikleriniz üzerinde daha fazla kontrol ve daha kolay  erişim. İstediğinizde, anında ulaşabilmek için seçeceğiniz dört albüm, çalma listesi veya podcast yayınını sabitleyebilirsiniz. “Sabitle” seçeneğini görüntülemek için bu içerikleri sağa kaydırmanız yeterli.
  • Albüm, çalma listesi ve podcast kapaklarını geniş bir şekilde görüntülemek ve beğendiğiniz içerikleri daha görsel bir şekilde sıralamak için yeni Grid görünümünü kullanabilirsiniz.

Yeni “Kitaplığın” önümüzdeki hafta tüm iOS ve Android kullanıcılarının erişimine sunulacak. Konuyla ilgili daha fazla bilgiye Spotify’ın blog sayfası For The Record’dan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

Spotify, Kullanıcı Sayısını İlk Çeyrekte Yüzde 24 Artırdı: Toplam 208 Milyona Ulaştı

Spotify’ın “Hey, Spotify” Sesli Komut Özelliği Kullanıma Sunuluyor

Tesla Model S Kazası, Kripto Para Yönetmeliği, Apple Spring Loaded | Haftalık Teknoloji Programı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz