Okuma Süresi
1 dakika

Spotify ‘ın 2021 yılı ilk çeyrek mali sonuçları ile birlikte toplam kullanıcı sayısı açıkladı. Söz konusu veriler şirketin ocak ayından mart ayının sonuna kadar olan sürede bünyesine 11 milyon kullanıcı eklediğini gösterdi. Toplam kullanıcı sayısı ise 356 milyona ulaştı. Şirket artış yaşadığı ilk çeyrek raporunun yanı sıra 2021’in ikinci çeyreği ile alakalı da beklentilerini açıkladı. 

Çevrim içi müzik ve podcast servisi sunan Spotify 2021 yılının ilk çeyrek mali raporunu bugün açıkladı. Söz konusu rapor şirketin 2020’nin başlarına nazaran önemli bir artış yaşadığını gözler önüne serdi. Söz konusu bu yükseliş Spotify Premium için de sürdü.

Spotify ’ın açıklanan verilerde, geçen yılın aynı dönemine göre kullanıcı sayısı bakımından yüzde 24 artış yaşadığı görüldü ve toplam kullanıcı sayısı 208 milyon oldu. Bu artış Premium’a da yansıdı. Şirket 2020’nin ilk çeyreğine göre bu yıl abone sayısında yüzde 21 artış yaşandı. Bu artışla beraber 2021 yılının ilk çeyreğinde Spotify Premium abone sayısı 158 milyona ulaştı. 

2021 yılının ilk çeyrek mali sonuçlarını açıklayan Spotify’ın yaşanan artışlar birlikte 2.14 milyar euro gelir elde etti. Söz konusu gelirin 1.93 milyar euro gibi büyük bir kısmı ise Spotify Premium’dan geldi. 

Spotify’ın açıkladığı raporlarda dikkat çeken bir diğer nokta ise podcast tüketim saati oldu. Bu bağlamda şirket podcast saatlerinde de ciddi bir artış yaşadığını açıkladı. 

Bunların yanı sıra yılın ikinci çeyrek beklentilerinden bahseden Spotify, 2021’in ikinci çeyreğinde toplam kullanıcı sayısının 373 milyon, Premium abonelerin ise 162-166 milyon arasında olacağı tahminini belirtti.

İlginizi Çekebilir:

Spotify, ABD’de ‘Aile’ Paketine Zam Yaptı: Türkiye ve AB için de Zam Bekleniyor

Spotify, ‘Spotify HiFi’ İsimli Yeni Premium Abonelik Özelliğini Duyurdu

Spotify, Masaüstü Sürümü ve Web Arayüzünde Yeni Bir Tasarımı Kullanıcı Beğenisine Sunduğunu Duyurdu! 

Müzik ya da Podcast Dinlerken İşinize Yarayacak Az Bilinen Spotify Özellikleri – Pratik Yol:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz