Spotify Google Hesabı ile Giriş

Spotify, kullanıcılarının platforma Google hesabı ile giriş yapabilmeye başladığını duyurdu. Özelliğin, şimdilik yalnızca Android sürümünde ve web arayüzünde kullanılabildiği ifade edildi.  

Dijital müzik platformu Spotify, kullanıcıları için Google hesabı ile giriş yapma özelliğini aktif hale getirdiğini duyurdu. Özelliğin, şimdilik yalnızca ‘Android’ sürümünde ve web arayüzünde kullanılabildiği ifade edildi. Kullanıcılar, güncel olarak platformun ‘iOS’ sürümüne ve ‘Windows’ uygulamasınGoogle hesapları aracılığıyla giriş yapamadıklarına işaret etti. Bununla birlikte; halihazırda platforma var olan hesapları ve şifreleri aracılığıyla giriş yapan kullanıcıların, özellikten faydalanamayacağı belirtildi. Şirket, var olan hesap ve Google hesabının birleştirilemeyeceğinin altını çizdi.  

Diğer yandan; Spotify’da kullandığı e-mail adresi ile Google hesabına ilişkin e-mail adresi aynı olan kullanıcıların, e-mail ve şifre kombinasyonuyla giriş yapmaya yönlendirildiği ifade edildi. Söz konusu iki e-mail adresinin farklı olması durumunda ise ilgili kullanıcılar için yeni bir hesap oluşturulduğu belirtildi.  

Spotify bünyesine eklenen Google entegrasyonu, fazladan şifre hatırlama zahmetinden kurtaracak

Spotify Google Entegrasyonu

Aktarılan diğer detaylara göre; Spotify bünyesine eklenen Google entegrasyonu, kullanıcıları fazladan 1 şifre daha hatırlamaktan kurtaracak. Söz konusu özellik, birçok kullanıcı için geleneksel şifre işleminin yerini alacak. Platforma ‘Android’ sürümü veya web arayüzü üzerinden erişen kullanıcılar, Google hesabı ile giriş yapma seçeneği ile karşılaşacak. İlgili alana Google’da kullandıkları mail adresleri ve şifrelerini giren kişiler, Spotify içerisinden ayrı bir hesap oluşturmak zorunda kalmayacak. Google hesabı aracılığıyla platforma giriş yapan kullanıcıların, fiyatlandırma konusunda ise herhangi bir avantajı olmayacak.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

RTÜK Açıkladı: Spotify Resmî Olarak Lisans Başvurusunda Bulundu

Spotify iOS 14’te Yer Alan Widget’ları Test Ediyor

Spotify İçerik Üreticileri İçin Tanıtım Kartları Özelliğini Sunuyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz