Squid Game Benzeri Dizi ve Film Tavsiyeleri

Netflix dizisi Squid Game çılgınlığı tüm hızıyla devam ediyor. Dünyanın gündemine oturan ve 111 milyon Netflix kullanıcısının izlediği dizi, sosyal medyada da en çok konuşulan konular arasında yer alıyor. Bu nedenle sizler içinSquid Game benzeri en iyi dizi ve filmler’ listesini hazırladık. İşte; ‘Squid Game sevenlerin izlemesi gereken dizi ve filmler.’ ‘Squid Game tarzı dizi ve filmler.’ ‘Squid Game benzeri dizi ve filmler.’ ‘Squid Game benzeri dizi ve film tavsiyeleri.’

Yayınlandığı günden itibaren en iyi çıkış yapan Squid Game’e benzer 10 dizi ve film yazımızın devamında. İşte; ‘Squid Game benzeri en iyi dizi ve filmler.’ ‘Squid Game sevenlerin izlemesi gereken dizi ve filmler.’ ‘Squid Game tarzı dizi ve filmler.’ ‘Squid Game benzeri dizi ve filmler.’ ‘Squid Game benzeri dizi ve film tavsiyeleri.’

Squid Game Benzeri En İyi Dizi ve Filmler

Squid Game Benzeri Dizi ve Film Tavsiyeleri

  • The Hunger Games
  • Battle Royale
  • The Maze Runner
  • Cube
  • Alice in Borderland
  • Escape Room
  • Circle
  • Divergent
  • Death Race
  • The Condemned
The Hunger Games

Squid Game Benzeri Dizi ve Film TavsiyeleriSquid Game dizi ve film tavsiyeleri listemize The Hunger Games ile başlıyoruz. Seri olan filmin hikâyesi yakın bir gelecekte geçmektedir. Filmde, Kuzey Amerika kuraklık ve kıtlıkla mücadele ederken yönetim Panem adında yeni bir ülkeye verilmiştir. Yeni ülkede ise her yıl kura ile iki genç seçilerek Açlık Oyunları düzenlenmektedir. Aynı zamanda bu oyun, Panem ülkesinde tüm televizyonlarda verilmektedir. 24 farklı oyuncunun katıldığı Açlık Oyunları’nda yarışmacılar hayatta kalma mücadelesi verirler.

Battle Royale

Squid Game Benzeri Dizi ve Film TavsiyeleriKitap uyarlaması olan Battle Royale, 2000 yapımı bir Japon filmidir. Japonya’da hükümet gençlerin eylemlerinden korkmaya başlamış ve güvenini kaybetmiştir. Bu nedenle de Batoru Rowaiaru yasaları ortaya çıkarılmıştır. Battle Royale kanunlarına göre her sene bir sınıf seçilir ve öğrenciler yerini yalnızca hükümetin bildiği bir adaya götürülürler. Bu adada öğrencilere bir de içinde farklı silahların ve yeterli yiyeceğin olduğu bir çanta verilir. Oynanacak oyunun amacı ise adadan bir kişinin sağ çıkmayı başarmasıdır.

The Maze Runner

Squid Game Benzeri Dizi ve Film TavsiyeleriThe Maze Runner bir seri filmdir. Filmde, bir grup insan etrafı taş duvarlarla çevrili Kayran adlı bir bölgededir ve buraya nasıl geldiklerini hatırlamamaktadırlar. Filmin baş karakteri olan Thomas ise Kayran’dan çıkmanın peşine düşmek ister fakat, Thomas dışında kimse bir çıkış yolu olduğuna inanmamaktadır.

Cube

Squid Game Benzeri Dizi ve Film TavsiyeleriSquid Game tarzı dizi ve filmler listesine sırada Cube ile devam ediyoruz. Bilimkurgu türünde olan filmde, farklı yetenek ve sosyal gruptan bir grup insan bir küpün içerisinde uyanır. The Maze Runner’da olduğu gibi oraya nasıl geldiklerini bilmeyen kişiler, küpten bir çıkış yolu aramaya başlarlar. Fakat küp hareket ederek yer değiştirmektedir ve bazı odalarında ise tuzaklar vardır.

Alice in Borderland

Squid Game Benzeri Dizi ve Film TavsiyeleriListemizde sırada bir Netflix dizisi yer alıyor. 2020’de izleyiciyle buluşan ve 1 sezon yayınlanan dizide, bir bilgisayar oyuncusu ve iki arkadaşı kendilerini paralel evrendeki Tokyo’da bulurlar. Burada bir takım acımasız oyunlara katılarak hayatta kalma mücadelesi verirken yeni dünyanın da sırrını çözmeye çalışırlar.

Escape Room

Squid Game Benzeri Dizi ve Film TavsiyeleriSquid Game gibi hayatta kalma mücadelesi içerisinde ilerleyen Escape Room, bir kaçış odasındaki 6 yabancının hikâyesini konu alıyor. Birbirini tanımayan 6 yabancı kendilerine gelen bir postayla birlikte kaçış odasına davet edilirler. Buradan kaçmayı başaran kişiye ise oyunun sonunda bir milyon dolar ödül verilecektir. Bunu bir fırsat olarak gören katılımcılar, bir etabı aştıklarında bir başka etapla karşılaşırlar ve oyunda ilerledikçe etaplar da zorlaşacaktır.

Circle

Squid Game Benzeri Dizi ve Film TavsiyeleriBir çemberin içinde hapsolan insanların hikâyesini konu alan Circle, 2020’de izleyicilerle buluşmuştu. Filmde, birbirini tanımayan 50 yabancı uyandıklarında kendilerini bir odanın içinde bulurlar. Odada çemberin içinde hareketsiz bir şekilde duran insanlar, kimin ölmeyi hak edip etmediğine karar vermeye çalışırlar.

Divergent

Squid Game Benzeri Dizi ve Film TavsiyeleriDistopik bir hikâye sunan Divergent, insanların her biri farklı bir erdemi temsil ettiği beş parçaya bölünmüş düzende yaşamalarını konu alıyor. İnsanlar, 16 yaşına geldiklerinde özelliklerine göre bu beş gruptan birine dahil olurlar. Filmin baş karakteri Tris ise 16 yaşına geldiğinde uyumsuz olması nedeniyle herhangi bir gruba giremez. Uyumsuzların yok edilmeye çalışıldığı bu düzende Tris, yaşadığı yerden kaçmak zorunda kalacaktır ve uyumsuzların neden tehlikeli bulunduklarının peşine düşer.

Death Race

Squid Game Benzeri Dizi ve Film TavsiyeleriHikâyesi yakın bir gelecekte geçen Death Race, kontrol edilemeyen nüfus artışının olduğu, tüketim çılgınlığının dizginlenemeyecek boyuta geldiği, orantısız sanayileşme ve bunların sonucunda yaşam koşullarının bozulduğu bir düzeni konu alıyor. Böyle bir düzende azılı suçluların bulunduğu bir hapishanede ise yöneticiler para kazanmak için mahkumları yarıştırmaya karar verir. Mahkumlar arasında ölümüne dövüşler yapılmakta ve bu yolla yöneticiler de para kazanmaktadır. Jensen Amez ise, öldürülemez unvanıyla yöneticilerin hedefi olmuştur. Dolayısıyla hedef haline gelen Jensen ya bu hapishaneden kaçacak ya da önüne çıkan mahkumları öldürerek hayatta kalmaya çalışacaktır.

The Condemned

Squid Game Benzeri Dizi ve Film TavsiyeleriSquid Game sevenlerin izlemesi gereken dizi ve filmler listesini The Condemned ile bitiriyoruz. Aksiyon, gerilim türünde olan filmde, Jack Conrad adlı mahkum yasadışı bir reality şovda dövüştürülmek üzere zengin bir yapımcıya satılır. Conrad terk edilmiş bir adaya getirilir ve burada dünyanın farklı yerlerinden getirilen diğer mahkumlarla dövüşmesi gerektiğini anlar. Aynı zamanda adada yaşananları insanlar sansürsüz bir şekilde izleyecektir. Bu şartlar altında Conrad, hayatta kalma mücadelesi vermek zorundadır.

İlginizi Çekebilir:

The Matrix Benzeri Filmler – The Matrix Tarzı En İyi Filmler

Puhu Tv’de İzleyebileceğiniz Bilim Kurgu Filmleri

İnternet Dolandırıcılığı – Timur Akkurt & Ekin Kollama

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz