super-lig-maclari-coronavirus
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Coronavirüs toplantısında, Nisan ayı sonuna kadar tüm spor karşılaşmalarının seyircisiz oynanmasına karar verilmişti. Kararın açıklanmasının ardından Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’den ilk açıklama geldi. Özdemir, HaberTürk yazarı İbrahim Yıldız’a yaptığı açıklamada bu hafta sonu yapılacak Galatasaray-Beşiktaş derbisinin de seyircisiz oynanacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Ankara’da gerçekleştirilen Coronavirüs toplantısı sonrası Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim KalınMayıs ayına kadar tüm spor karşılaşmalarının seyircisiz oynanmasına karar verildiğini açıklamıştı. Coronavirüs toplantısıyla alınan karar sonrası gözler, özellikle Süper Lig için Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından yapılacak açıklamaya çevrildi. Federasyon başkanı Nihat Özdemir, ilk açıklaması HaberTürk yazarı İbrahim Yıldız’a yaptı. Özdemir, açıklamasında Cuma gününden itibaren tüm futbol maçlarının seyircisiz oynanacağını ifade etti. 

Açıklamasında alınan karara uyacaklarını belirten Özdemir, kararın insan hayatını etkilediğini ve bu nedenle herhangi bir erteleme yapmayacaklarını da vurguladı. Bu açıklama gereğince Süper Lig kapsamında heyecanla beklenen derbilerin de Coronavirüs nedeniyle seyircisiz kalıp kalmayacağı merak konusu oldu. Aktarılan detaylara göre, ligin 26. haftasında 15 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek Galatasaray-Beşiktaş derbisi seyircisiz oynanacak. Bununla birlikte Süper Lig’in 32. haftasına ve TFF 1. Lig’in 34. haftasına kadar maçlar seyirci bulamayacak. 26. haftada yapılacak Trabzonspor-Başakşehir karşılaşması, 29. haftada gerçekleşecek Başakşehir-Galatasaray maçı ve 30. haftadaki Galatasaray-Trabzonspor müsabakası da lig açısından kritik öneme sahip olsa da seyircisiz oynanacak diğer maçlar arasında bulunacak. 

Ziraat Türkiye Kupası da alınan karardan etkilenecek

Diğer yandan, alınan karardan Ziraat Türkiye Kupası da etkilenecek. Türkiye Kupası’nın yarı finalinde gerçekleşecek rövanş maçları seyircisiz kalacak. Buna göre 21 Nisan’daki Fenerbahçe-Trabzonspor ve 22 Nisan’daki Alanyaspor-Antalyaspor karşılaşmaları, Coronavirüs sebebiyle seyirci olmadan oynanacak.  

PassoLig ise Süper Lig ve TFF 1. Lig’in bu hafta sonu oynanacak maçlarının biletlerini ve ücretlerini taraftarlara iade edecek.  

Teknoloji haber bülteni için tıklayınız.

Ankara’dan Coronavirüs toplantısı sonrası tatil açıklaması!

Çin’den, Coronavirüsün bitiş zamanı ile ilgili açıklama geldi!

NBA, sezonu askıya aldı! Bir basketbolcuda coronavirüs pozitif çıktı!