Akıllı ulaşım, enerji ve temiz teknolojiler, akıllı üretim sistemleri, iletişim ve dijital dönüşüm, sağlık ve iyi yaşam, sürdürülebilir tarım ve beslenme alanlarında iş fikri olanlara 200 bin TL hibe verilecek

Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation; girişimcilik ve yeni fikirlere verdiği önemle girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirme yolunda karşılaştıkları birçok zorluğu aşmaları için çözüm üretiyor. Cube Incubation TÜBİTAK 1512 Girişimcilik Destek Programı kapsamında uygulayıcı kuruluş olarak yürüttüğü BİGG Cube Incubation Programı ile girişimcilere; iş fikirlerini geliştirmeleri, fikir ve ortaya çıkacak ürünün doğrulanması, performans analizlerinin yapılması, iş planlarının değerlendirilmesi gibi ihtiyaç duyabilecekleri her alan ve konuda eğitim ve mentörlük desteği sağlamayı amaçlıyor.

Programdaki destekler

 BİGG Cube Incubation girişimcilere; 7/24 Ücretsiz Ofis Kullanımı, Şirket Kuruluş Masrafı Karşılanması, BİGG Mevcut Durum Analizi, BİGG Mevcut Stratejik Durum Analizi, Girişimcilik Yeteneği Ölçümlendirme, İş Fikri Doğrulama Çalışmaları, Teknopark İstanbul Firmaları ile Eşleştirme Çalışmaları, TTO ve Teknodestek Kapsamında Patent Desteği, Showroom / Ürün Sergileme Alanı, Montaj Atölyesi, Islak/Kuru Laboratuvar ve Temiz Oda gibi benzersiz destekleri BİGG girişimcilerinin hizmetine sunarak, girişimcileri TÜBİTAK BiGG Programının 2. aşaması’na hazırlıyor. Teknopark İstanbul, İlk kez uygulayıcı kuruluş olunan TÜBİTAK 1512 Girişimcilik Destek Programı BİGG Cube Incubation Programı kapsamında önceki çağrılarda 30 girişime 200 bin TL hibe desteği sağlandı.

Kimler başvurabiliyor?

  • Ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı öğrenciler,
  • Ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programından mezun kişiler,
  • Ön başvuru tarihi itibarıyla herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında yer almayan,
  • Daha önce Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da Tübitak 1512 Programı 2. aşaması kapsamında destek almamış kişiler ön ödemeli 200 bin TL hibe desteği için başvuruda bulunabilir.

BİGG Cube Incubation Programına, yeni dönem başvuruları 30 Mart’a kadar devam edecek. Programa www.biggcube.com bağlantısı üzerinden başvuru yapılabiliyor ve www.tubitak.gov.tr adresinden ayrıntılı bilgiye ulaşılabiliyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz