Çevrim içi anlık mesajlaşma uygulaması Telegram ‘ın uzun süredir beklenen grup video görüşmeleri özelliği geliyor. Telegram CEO’su Pavel Durov’un kendi Telegram kanalından yaptığı bir açıklamayla özelliğin önümüzdeki ay kullanıcılara sunulacağı belirtildi. 

Özellikle son dönemlerde WhatsApp’ın yeni Gizlilik Sözleşmesi sebebiyle kullanıcı sayısında ciddi artışlar yaşayan ve bünyesine eklediği özelliklerle daha popüler bir hale gelen anlık mesajlaşma uygulaması Telegram’a yeni bir özellik ekleniyor. Pandemiyle birlikte artan görüntülü video görüşmeleri ile beraber şirket geçen sene bünyesine grup video görüşmeleri özelliği ekleyeceğini duyurmuştu. Aradan geçen uzun sürenin ardından şirketin söz konusu özelliği ne zaman kullanıcılarına sunacağı belli oldu. 

Telegram Grup Video Görüşmeleri mayıs ayında geliyor

Kullanıcıların Telegram’da grup video görüşmeleri yapmalarına olanak tanıyan yeni özelliğin tarihini CEO CEO Pavel Durov açıkladı. Durov, kendi Telegram kanalından özelliğin önümüzdeki ay sunulacağı bilgisini ve tanıtım videosunu paylaştı.

Telegram CEO’su yaptığı açıklamada: “Görüntülü görüşmelerden bahsetmişken, Mayıs ayında sesli sohbetlerimize bir video boyutu ekleyerek Telegram’ı grup video görüşmeleri için güçlü bir platform haline getireceğiz.” dedi. 

Telegram’ın birden çok kişi video görüşmeleri yapmaya imkan tanıyan yeni özelliğinin hem masaüstü hem de tablet desteğinin olacağı bilgisi de paylaşıldı. Kullanıcılar özellikle birlikte ayrıca, ekran paylaşımı, şifreleme, gürültü engelleme imkanına da kavuşacak. 

Halihazırda bire bir görüntülü görüşme özelliğini bünyesinde barındıran şirket, aynı zamanda grup sesli görüşmelerini destekliyor. Ancak grup video görüşmeleri ile beraber rekabeti artıracağa benziyor. 

İlginizi Çekebilir:

Telegram Yeni Güncelleme Yayınlandı: Planlanmış Sesli Sohbetler ve Daha Fazlası

WhatsApp Sohbet Geçmişi Telegram’a Nasıl Taşınır?

WhatsApp Masaüstü Sürümüne Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Geldi  

WhatsApp’a Alternatif, Verilerinizi Koruyan En Güvenli Mesajlaşma Uygulamaları:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz