Telegram'a Aktarılan Sohbeti Görüntüleme

WhatsApp gizlilik sözleşmesiyle ilgili haberler, artık gündemi meşgul etmese de akıllardaki soru işaretini korumaya devam ediyor. Vatandaşlardan siyasilere pek çok kişi, WhatsApp’a  alternatif olan Telegram ve Signal uygulamalarını kullanıyor. Özellikle de Telegram en çok tercih edilen alternatif uygulamalardan biri oldu. WhatsApp’a olan güven kaybıyla birlikte kullanımı rekor seviyelere ulaşan Telegram uygulamasına yeni güncellemeler de gelmeye başladı. Bunlardan biri de sohbet geçmişini Telegram’a taşımak. WhatsApp’da yer alan önemli ve silmek istemediğiniz herhangi bir sohbet geçmişinizi Telegram uygulamasına taşıyabiliyorsunuz.  İşte; WhatsApp sohbet geçmişi Telegram’a nasıl taşınır’? ‘Telegram’a aktarılan sohbeti görüntüleme’. ‘WhatsApp gizlilik sözleşmesi’. Detaylar haberimizde.

Telegram, en çok tercih edilen uygulamalardan biri haline gelince yeni güncellemelerle karşımıza çıkmaya başladı. Son olarak geçtiğimiz günlerde WhatsApp sohbet geçmişinin aktarılmasını sağlayan Telegram, bu özelliğiyle daha çok kullanıcıyı da çekeceğe benziyor. Bu sayede kullanıcılar WhatsApp’da yer alan herhangi bir sohbet geçmişini medya ve medyasız olmak üzere Telegram’a aktarabiliyor. Peki; WhatsApp sohbet geçmişi Telegram’a  nasıl taşınır’? ‘Telegram’a aktarılan sohbeti görüntüleme’. ‘WhatsApp gizlilik sözleşmesi’ haberimizin devamında. 

WhatsApp Sohbet Geçmişi Telegram’a Nasıl Taşınır? 

Telegram'a Aktarılan Sohbeti Görüntüleme

Öncelikle WhatsApp uygulamasına geliyorsunuz. Ardından Telegram’a taşımak istediğiniz sohbetinizi açıyorsunuz. Sağ üstte gördüğünüz ‘üç nokta’ şeklinde yer alan ifadeye dokunuyorsunuz.  

Telegram'a Aktarılan Sohbeti Görüntüleme

Daha sonra ‘diğer’ seçeneğine geliyorsunuz.  

Telegram'a Aktarılan Sohbeti Görüntüleme

‘Sohbeti dışa aktar’ yazısına dokunuyorsunuz. 

Telegram'a Aktarılan Sohbeti Görüntüleme

Karşınıza Telegram uygulaması çıkacaktır. Buraya dokunuyorsunuz ve Telegram hesabınız açılıyor. 

Telegram'a Aktarılan Sohbeti Görüntüleme

Telegram’da okla gösterdiğimiz arama alanına sohbeti aktarmak istediğiniz kişinin ismini yazıyorsunuz.  

Telegram'a Aktarılan Sohbeti Görüntüleme

Ekranınızda ‘gönder’ seçeneğini göreceksiniz. Buraya dokunuyorsunuz.  

Telegram'a Aktarılan Sohbeti Görüntüleme

Böylece fotoğrafta gördüğünüz gibi WhatsApp sohbetiniz Telegram’da aktarmak istediğiniz kişiye gönderiliyor.  

Telegram’a Aktarılan Sohbeti Görüntüleme 

WhatsApp Sohbet Geçmişi Telegram'a Nasıl Taşınır?

Kişi WhatsApp üzerinden aktarılan bu sohbeti görüntülemek isterse, kendisine gelen sohbetin üzerine dokunuyor ve bu sohbetteki konuşmaları görebiliyor.  

WhatsApp Sohbet Geçmişi Telegram'a Nasıl Taşınır?

Eğer karşı taraf bu sohbeti cihazına indirmek isterse sohbetin yanında yer alan ‘üç nokta’ şeklindeki ifadeye dokunuyor ve ‘indirilenlere kaydet’ seçeneğine geliyor. Böylece sohbeti cihazına indiriyor. Ayrıca buradan yanıtlayabilir, başkalarıyla paylaşabilir, başkalarına iletebilir, sabitleyebilir ve silebilir.  

Önce iOS uygulamasında açılan bu özellik Andorid uygulamasında da aktif olarak kullanılabiliyor. Sohbet geçmişinin aktarma, WhatsApp’a olan güvenin zedelenmesiyle birlikte artık uygulamayı kullanmak istemeyenlerin oldukça memnun kalacağı bir özellik. WhatsApp’da yer alan bazı sohbetlerin silinmesini istemeyenler bu sohbeti tamamen  Telegram’a aktarabilir ve cihazına indirebilirler. Bununla birlikte sohbet geçmişini aktarma özelliğiyle birlikte Telegram’a vb. Uygulamalara olan geçiş çok daha hızlanacaktır.  

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi 

WhatsApp Sohbet Geçmişi Telegram'a Nasıl Taşınır?

WhatsApp gizlilik sözleşmesi tüm dünyada yankı uyandırmıştı. Büyük bir çoğunluk tarafından tepkilere neden olan bu sözleşme, WhatsApp, Facebook hesapları ve Facebook’a bağlı şirketler arasında veri paylaşımını kapsıyordu. Yeni gizlilik sözleşmesini onaylamayan kullanıcıların da 8 Şubat’tan sonra WhatsApp’ı kullanamayacakları belirtilmişti. Veri paylaşımına itiraz eden kullanıcılar ise Telegram ve Signal gibi WhatsApp alternatifi uygulamalara yöneldi. Bu nedenle WhatsApp, 8 Şubat 2021 dediği gizlilik sözleşmesini yenileme tarihini erteleyerek 15 Mayıs 2021’e alındığını duyurdu. Bu tarihe kadar yeni mesajlaşma seçeneklerinin insanlara aşama aşama aktaracağını da yaptığı duyuruda ifade etti. Yeni mesajlaşma seçeneklerinin iş odaklı olacağını belirten WhatsApp’ın açıklamasının detayları şöyle;  

Son yapılan açıklamaya göre; WhatsApp basit bir fikir üzerine inşa edildi: “Arkadaşlarınız ve ailenizle paylaştığınız şeyler aranızda kalır. Bu da kişisel görüşmelerinizi her zaman uçtan uca şifreleme ile koruyacağımız anlamına gelir. Böylece ne WhatsApp ne de Facebook bu özel mesajları göremez. Bu nedenle herkesin mesajlaştığı veya aradığı kişilere ilişkin kayıt tutmuyoruz. Ayrıca paylaşılan konumlarınızı da göremeyiz ve kişilerinizi de Facebook ile paylaşmayız.  

Son bildirimimiz ile birlikte bunların hiçbiri değişmiyor. Aksine son güncelleme, insanların WhatsApp üzerinden bir işletmeye mesaj göndermesi gereken yeni seçenekleri içeriyor. Verileri nasıl topladığımız ve kullandığımız konusunda daha fazla şeffaflık sağlıyor. Bugün herkes WhatsApp’ta bir işletmeyle alışveriş yapmasa da gelecekte daha fazla insanın bunu tercih edeceğini düşünüyoruz. Bu nedenle insanların bu hizmetlerden haberdar olması önemlidir. Bu güncelleme, Facebook ile veri paylaşma politikamızı esnetmiyor.  

WhatsApp, dünyanın dört bir yanındaki insanların uçtan uca şifreleme standardına kavuşmasına yardımcı oldu. Bu güvenlik teknolojisini şimdi de gelecekte de savunmaya kararlıyız. Bize ulaşan, gerçeklerin yayılmasına ve asılsız söylentileri durdurmasına yardımcı olan herkese teşekkür ederiz. WhatsApp’ı özel iletişim kurmanın en iyi yolu yapmak için sahip olduğumuz her şeyi koymaya devam edeceğiz.” 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Logitech, Sevgililer Günü İçin Yüzde 20’ye Varan İndirimlerle Ürün Önerilerinde Bulundu!

Amazon, Jeff Bezos’tan Sonra ‘CEO’ Koltuğuna Oturan Yeni İsmin Andy Jassy Olduğunu Açıkladı

Apple, Elektrikli Arabası İçin Porsche Mühendisi ile Anlaştı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz