Anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan Telegram ’a yeni güncelleme geldi. Bugün itibariyle yayınlanan güncellemede kullanıcılara birçok önemli özellik sunuldu. 

En fazla kullanılan mesajlaşma uygulamalarından olan Telegram yeni güncelleme hem iOS hem Android hem de PC platformları için yayınlandı. Rusya merkezli anlık mesajlaşma uygulaması Telegram 6.0 ismiyle adlandırılan yeni sürümüyle kullanıcıya sunuldu. Dünya çapında 200 milyondan fazla aktif aylık kullanıcısı bulunan Telegram, anlık mesajlaşma uygulaması lideri WhatsApp’ın en sağlam rakibi olarak gösteriliyor. Telegram gelen yeni güncelleme ile de aralarındaki rekabet artacağa benziyor. 

Hem iOS, hem Android hem de PC sürümleri için yayınlanan Telegram’ın 6.0 güncellemesi platformda kullanıcılara birçok yeni özellik sağlayarak, daha fazla kullanım kolaylığı sağlayacak. Yayınlanan yeni sürümde, kullanıcılara; gruplarda ve kişilerdeki konuşmaları ‘’klasör’’ adı verilen yeni bir bölümde saklama imkanı tanıyor. Yeni güncellemede ayrıca, 1.000’den fazla abonesi bulunan kanal yöneticileri, ‘grup istatistikleri’ isimli yeni bir özellik de bulunuyor. Grup istatistikleri özelliği sayesinde, kullanıcılar birden fazla istatistiki veriyi aynı anda görüntüleyebilecek.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve 2019’un Aralık ayından beri tüm dünyanın neredeyse tek gündemini oluşturan koronavirüs ile alakalı da Telegram’ın 6.0 güncellemesinde yeni bir animasyon çıkartma paketi de kullanıcıya sunuldu.

telegram 6.0 yeni özellikler

Yeni güncellemede istenildiği kadar sohbet ana sayfada sabitlenebilecek

Koronavirüs salgınına odaklanan şirketlerden biri olan Telegram, bunun yanı sıra ana sayfada listenin en üst kısmına sohbet sabitleyebilmeyi de kullanıcılara yeni güncelleme ile sundu. Üstelik ana sayfa listesine sabitlenecek sohbetlerde getirilen herhangi bir sınır bulunmuyor. Ayrıca Telegram’da, çeşitli sohbetleri tek bir sekmede toplama imkanı da sunulan yeni güncelleme ile birlikte kullanılabilir durumda. Şirket böylecek kullanıcılara, ilgilendikleri konu hakkında birden fazla görüş ve bilgiye sahip olma imkanı sunmuş olacak.

Telegram 6.0 güncellemesi ile sunulan çeşitli sohbetleri tek bir sekmede toplama imkanı sayesinde, artık spor, teknoloji ve sinema gibi kanalları kullanıcılar, tek bir sekme altında toplayabilecek. Bu bağlamda Twitter’ın ‘Liste’ özelliğine benzetilen yeni özellik, kullanıcıların oldukça hoşuna gideceği yönünde. 

Anlık mesajlaşma uygulaması Telegram’a eklenen bir diğer yeni özellik ise, sesli ve görüntüleri mesajların kaydedilmesi anında bazı yeni animasyonlar da görülecek. Ancak söz konusu yeni özellik şu an için sadece Android platformu için geçerli olacak. 

Telegram’ın yeni güncellemesine kullanıcılar, hem App Store’dan hem de Google Play Store’dan ulaşabilir.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin yerli mesajlaşma uygulaması ToTok’un devlet destekli bir şekilde casusluk amaçlı kullanıldığı ortaya çıktı 

iMessage’a iOS 14 ile yeni özellikler eklenecek!

KARANTİNA GÜNLERİ, EVDE CANI SIKILANLAR, TUVALET KAĞIDI SEKTİRME- DigiToll #8 #EVDEKAL

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz