DSÖ oyun

Çin’de başlayan ve tüm dünyaya bulaşan Coronavirüs için sosyal önlemler alınmaya devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) şimdi de oyun sektörünün lider isimleri ile ortak bir proje başlatıyor. DSÖ, oyun sektörü ile birlikte Play Apart Together isimli yeni bir proje oluşturdu. Bu yeni proje ile dünyanın en popüler oyunları, Covid-19 için kendi oyunlarına bilgilendirici mesajlar yerleştirecek. Ayrıca insanları daha fazla evde tutabilmek için oyunlara özel etkinlikler ve kampanyalar eklenecek.   

Tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirüs, insanları korkutmaya devam ediyor. Tüm dünya bu hastalığın tedavi ve teşhis etme teknolojileri için araştırmalar yapıyor. Örneğin Huawei, akciğer filmlerini yapay zeka teknolojisi ile analiz edip, hasta adaylarına hızlı teşhis koymayı amaçlıyor. Şu an denenme aşamasında olan bu yeni yöntem ile birlikte Huaweicoronavirsü iki dakika içerisinde teşhis etmeyi amaçlıyor. Dünya, korona virüse bir tedavi arıyorken bir yandan da şirketler ve kurumlar insanları evde tutmanın alternatif yollarını arıyor. Dünya Sağlık Örgütü, oyun sektörünün lider isimleri ile bir araya gelerek, Play Apart Together isimli bir proje başlattı. 

Play Apart Together isimli projenin temel amacı insanları daha fazla evde tutmak. Riot Games, Activision Blizzard gibi oyun firmalarının yanı sıra, Dünya Sağlık Örgütü, YouTubeTwitch gibi yayın platformları ile de bu proje için ortaklık kurmuş durumda. İnsanları evde tutmayı ve korona virüs hakkında bilgilendirmeyi amaçlayan bu proje ile birlikte, oyunlara yeni etkinlikler getirilecek. Getirilecek yeni etkinlikler ile oyuncuları daha fazla evde tutmak amaçlanıyor. Ayrıca oyunlara ve yayın platformlarına Covid-19 hakkında bilgilendirici maddelerde koyulacak. Yani oyunlarda ve yayın platformlarında, ellerin sıklıkla yıkanmasını, sosyal mesafenin önemini vurgulayacak ek içerikler olacak.  

DSÖ ve oyun sektörü arasında gerçekleştirilen bu iş birliği sonrasında Activision Blizzard CEO’su Bobby Kotick ‘’İnsanların birbirine güvenli olarak bağlanması hiç bu kadar önemli olmamıştı’’ dedi ve ekledi ‘’Oyunlar bu güvenlik için en iyi platformlar çünkü insanlara neşe, amaç ve bir anlam veriyor.’’ 

Riot Games’in CEO’su Nicolo Laurent ise ‘’Oyun oynamak sadece vakit geçirmek değildir, anlamlı bir yaşam peşinden koşmak demektir ve şimdi oyun oynamak hayat kurtarmaya yardımcı olacak’’ ifadelerinde bulundu. 

Steam, eş zamanlı oyuncu sayısı rekoru kırdı

Steam eş zamanlı oyuncu rekoru

Son dönemde oyun oynama oranları ciddi anlamda yükseliyor. Örneğin Steam üzerinden bu hafta 23 milyondan fazla oyuncu eş zamanlı olarak oyun oynadı. Bu yeni iş birliği ile birlikte daha fazla insanın oyun oynayacağını tahmin edebiliriz. Kendiniz ve sevdiklerinizin sağlığı için evde kalın. 

Can Sıkıntısına Birebir 5 Mobil Savaş Oyunu

Yeni oyuncu bilgisayarı Asus Zephyrus G14 tanıtıldı 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz