Acer Swift 3

Ofis işleri noktasında hızlı ve ince bilgisayarlara ihtiyaç duyulur. Bu ihtiyaçlara cevap olması için Acer, AMD’nin yeni Ryzen 4000 serisi işlemcisini kullanan Swift 3 modelini ve daha uygun fiyatlı olan Acer Aspire 5 ‘i tanıttı. 

Dizüstü bilgisayarlar çoğu zaman günlük işlerimizi hızlıca halledebileceğimiz, hafif cihazlar olarak düşünülür. Tabii ki gelişen donanım teknolojisi ile birlikte, sağlam donanım özelliklerine sahip olmasına rağmen yine de hafif ve ince olmayı beceren dizüstü bilgisayarlar hayatımıza girmeye başlamış durumda. Acer, ofis işlerinin altından rahatlıkla kalkabilecek, güçlü, şık ve taşınabilirliği yüksek Acer Swift 3 ve Acer Aspire 5 ‘i tanıttı. Her iki dizüstü bilgisayar modeli de, AMD’nin Ryzen 4000 serisi işlemcilerini kullanması ile ön plana çıkıyor. 

Acer Swift 3 teknik özellikler 

Acer Swift 3 teknik özellikler 

Temel amacı ofis ve günlük işleri hızlı bir şekilde halledebilmek olan Acer Swift 3 donanım özellikleri ile yüksek grafik ayarlarında olmasa da oyunlar oynatabilir. Acer Swift 3, işlemci noktasında Ryzen 7 4700U işlemcisini kullanıyor. Bu işlemci 8 çekirdekli ve 8 iş parçacığından oluşuyor. Bu işlemcinin çekirdekleri 2 GHz  ve 4.1 GHz frekans hızları arasında çalışıyor. 8 MB ön belleğe ve 15 W TDP değerine sahip. Grafik kartı noktasında ise AMD Radeon ekran kartı kullanıyor. Acer, kullanılan ekran kartı bileşeninin bilgileri verilmedi. Bellek noktasında ise 16 GB’a kadar destekliyor. Depolama noktasında ise 512 GB’a kadar dahili depola seçenekleri bulunuyor.  

Acer Swift 3’ün öne çıkan bir başa özelliği ise 11 saatten daha uzun süren batarya ömrü. Alüminyum bir gövdeye sahip olacak olan modelin ağırlığı 1.2 kilogram. Kalınlığı ise 0.6 inç. Taşınabilirlik noktasında son derece yeterli bir bilgisayar olduğu anlaşılıyor.  

Ekran noktasında ise bizleri 14 inçlik Full HD çözünürlüğü sahip olan bir ekran bekliyor. Bu ekranın çerçeve kalınlığı ise 0.22 inç. 

Acer Aspire 5 teknik özellikler 

Acer Aspire 5 teknik özellikler 

Swift 3 modeline göre daha uygun bütçelere hitap eden Aspire 5, işlemci noktasında AMD Ryzen 5 4500U işlemcisini kullanıyor. Bu işlemci 6 çekirdek ve 6 iş parçacığından oluşuyor. 2.3 GHz – 4.0 GHz frekans aralığında çalışan bu işlemcinin, 8 MB ön belleği var ve 15 W TDP değerine sahip. Grafik kartı noktasında ise marka yine AMD Radeon bir kart kullandığını belirtti. Ama kullanılan kart hakkında bir bilgi vermedi. RAM noktasında 24 GB’a kadar seçeneği bulunan cihazın depolama alanı noktasında ise istenirse 1 TB’a kadar SSD ya da 2 TB’a kadar HDD seçenekleri bulunuyor. Bu geniş bellek ve depolama alan seçeneği ile birlikte Apire 5 gerçekten başarılı bir ofis bilgisayarı. 

Aspire 5’in 15.6 inçlik Full HD çözünürlüğe sahip bir erkanı bulunuyor. Ayrıca Color Intelligence ve TrueHarmony teknolojilerini destekleyen Aspire 5, çok daha başarılı bir ekran deneyimi sunmayı amaçlıyor.  

Acer, Aspire 5 modeli için ağırlık ve batarya bilgilerini paylaşmadı.  

Acer Swift 3 fiyat – Acer Aspire 5 fiyat 

Acer’ın nisan ayında satışa çıkartmayı amaçladığı Swift 3 modeli için açıklanan resmi satış fiyatı 629 dolar. Haziran ayında satışa çıkması planlanan Aspire 5’in resmi satış fiyatı ise 519 dolar olarak açıklandı.  

Can Sıkıntısına Birebir 5 Mobil Savaş Oyunu

DSÖ, oyun sektörü ile bir araya geliyor

 

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz