TikTok İndirilme Sayısı

Koronavirüs krizi sonrası popülaritesi ciddi oranda artan TikTok uygulamasının toplam indirilme sayısı, 2 milyarı geçti. Rakamları aktaran internet sitesi “Sensor Tower”; sosyal medya devinin yalnızca bu çeyrekte, AppStore ve Google PlayStore üzerinden 315 milyon kez indirildiğini ifade etti.  

Çin’in Wuhan şehrinden dünya geneline hızla yayılan COVID-19 salgını, pek çok ülkede sosyal izolasyon ve karantina çalışmalarının yapılmasına neden oluyor. Bu sebeple birçok kişi, evde vaktini online platformlar üzerinden geçiriyor. Durum böyle olunca; daha önce ortalama kullanım oranlarına sahip olan pek çok platformun da kullanıcı sayısı, ciddi anlamda yükseliş gösteriyor. Koronavirüsün yarattığı kriz ve sosyal izolasyonun artış göstermesi sonrası, TikTok da benzer bir durum deneyimledi. “Sensor Tower” isimli internet sitesinin aktardığı detaylara göre; TikTok uygulamasının dünya genelindeki toplam indirilme sayısı, kısa bir süre önce 2 milyar sınırını geçti.  

“Sensor Tower”; sosyal medya devinin içinde bulunduğumuz çeyrekte, AppStore ve Google PlayStore üzerinden 315 milyon kez indirildiğini ifade etti. Diğer yandan AppStore ve Google PlayStore’un, Çin’de oldukça popüler olan üçüncü parti uygulama mağazalarındaki indirmeleri hesaplamadığı da aktarıldı. Rakamları bir araya getiren internet sitesi, uygulamanın en çok indirildiği ülkelerin; Hindistan, Çin ve ABD olduğunu kaydetti. Bununla birlikte indirme rakamlarının, aktif kullanıcı sayısına tekabül etmediğinin de altı çizildi. AnalistlerTikTok’un en fazla büyüme yaşadığı çeyreğin, 2020 yılı içerisinde olabileceğine işaret etti.  

Snapchat de günlük kullanıcı sayısı bazında, benzer bir büyüme yaşadı

Snapchat Günlük Kullanıcı Sayısı

Kısa bir süre önce; neredeyse Y kuşağındaki herkesin, koronavirüsün neden olduğu sosyal izolasyon sürecinde TikTok‘u indirdiği ifade edilmişti. İnsanların telefon ve bilgisayarlarında daha çok vakit geçirdiği bu dönemde, reklam-verenler bütçelerini kısmış olsa da sosyal medya devlerinin önemli bir büyüme yaşadığı da biliniyordu. Yakın zamanda Snapchat de günlük kullanıcı sayısı bazında, içinde bulunduğumuz çeyrekte 11 milyona ulaştığını açıklamıştı. TikTok’un günlük kullanıcı oranları ve toplam indirilme sayısının ise üçüncü parti uygulama mağazaları da hesaba katıldığında, görünen istatistiklerden çok daha fazla olabileceği tahmin ediliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlgili haberler:

Kızılay TikTok’ta koronavirüse karşı önlem videoları paylaşıyor

YouTube, TikTok’a benzer bir müzikli kısa video özelliği üzerinde çalışıyor

Reddit CEO’su TikTok ‘u eleştiri yağmuruna tuttu!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz