ABD Başkanı Donald Trump’ın, sosyal medya platformlarında süresiz olarak engellenmesi devam ediyor. 6 Ocak tarihinde 12 saatliğine kısıtlanan Trump, Snapchat ’te artık kalıcı olarak “ban” yedi.

Geçen hafta ABD Kongre Binası istilasının ardından, sosyal medya platformları tarafından yoğun yaptırımlara tabi tutulan Trump’ın bu durumu uzun sürecek gibi görünüyor. Yaptığı paylaşımların, şiddete teşvik ettiği ve edebileceği gerekçesiyle Twitter, Facebook ve Instagram gibi önemli sosyal medya ağlarında kısıtlamalar alan Trump, Snapchat tarafından da 6 Ocak tarihinde sınırlandırılmıştı. ABD Başkanlık Seçim’lerinde Joe Biden’a kaybeden Trump’ın sosyal medya hesapları global anlamda sosyal ağ sağlayıcılar tarafından engellenmeye devam edecek gibi görünüyor. 

Snapchat’in ilk olarak 12 saatlik sınırlama koyduğu Donald Trump’ın hesabının bugün süresiz olarak platformdan men edildiği açıklandı. Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Snapchat, Trump’ın platformdan kalıcı olarak engellenmesinin uzun vadede verilecek en iyi karar olduğunu belirtti. 

“Trump Snapchat ’ten daha önce de uyarı almıştı”

Snapchat’in yaptığı açıklamalara göre, Trump’ın geçen hafta yaptığı paylaşımlar eski ABD Başkanı’nın ilk vukuatları değil. Belirtilenlere göre, Trump daha önce de gönderileri sebebiyle Snapchat’ten uyarı almıştı. Snapchat yetkilileri, 6 Ocak’ta yaşanan olaylar sonrasında Trump’ın kalıcı olarak kısıtlanmasının gerektiğine yönelik bir karar verildiğini aktarıyor. Trump’ın Snapchat hesabının platformda kalıcı olarak engellenmesinin ise hem ABD hem de insanlık için uzun vadede yapılacak en iyi şey olduğu belirtiliyor. 

Snapchat’in Trump’ın platformdan kalıcı olarak men edildiği kararıyla eski ABD Başkanı bir sosyal medya platformunda da kalıcı olarak yasaklanmış oldu. Twitter’dan da geçen günlerde sınırsız olarak engellenen Trump’ın Facebook ve Instagram hesapları ise Joe Biden’ın başkanlığı devralacağı gün olan 20 Ocak 2021’e kadar kısıtlı kalacak. Ancak açıldıktan sonra kalıcı olarak men edilme durumu olduğunu da hem Snapchat’ten hem Twitter’dan görüyoruz. Bakalım ilerleyen günlerde Trump başka hangi sosyal ağlarda kısıtlanmaya devam edecek. 

İlginizi Çekebilir:

Donald Trump’ın Resmi Twitter Hesabı, Kalıcı Olarak Askıya Alındı! 

Trump, ‘Alipay’ ile Birlikte 7 Çin Merkezli Mobil Ödeme Uygulamasını Yasakladı! 

WhatsApp’a Alternatif, Verilerinizi Koruyan En Güvenli Mesajlaşma Uygulamaları:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz