e-Futbol Milli Takımı Sponsoru

Telekomünikasyon devi Turkcell, geçen yılın Aralık ayında kurulan Türkiye e-Futbol Milli Takımı ana sponsoru oldu. ‘FIFA’ ve ‘PES’ için ayrı ayrı oluşturulacak milli takımların, ‘eEuro 2021’ ve ‘eNations Cup’ elemelerinde mücadele edeceği ifade edildi.  

Telekomünikasyon devi Turkcell, geçen yılın Aralık ayında kurulan Türkiye e-Futbol Milli Takımı ana sponsoru oldu. ‘A Milli Futbol Takımı’nın da ana sponsoru olan şirketin, sponsorluk anlaşmasını ‘Türkiye Futbol Federasyonu’ ile yaptığı ifade edildi. Diğer yandan; ‘FIFA’ ve ‘PES’ için ayrı ayrı kurulacak olan milli takım seçmeleri, güncel olarak hala devam ediyordu. Seçmelerin, artık ‘Turkcell e-Milli Takımlar Seçmeleri’ adıyla anılacağı belirtildi. ‘PES’ için yapılan seçmelerin 29 Ocak, ‘FIFA’ için yapılan seçmelerin 18-19 Şubat’taki büyük finaller sonrası sonuçlanacağının da altı çizildi.  

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, konuya ilişkin açıklamasında “Yaklaşık 20 yıldır omuz omuza, yürek yüreğe yürümekten büyük onur duyduğumuz Türkiye Futbol Federasyonu ile yeni bir aşamaya geçiyoruz. Hızla gelişen espor arenasında Türkiye’yi en iyi noktaya taşımak için eMilli Takımlarımızın ana sponsoru olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” ifadelerine yer verdi. Bu yılın Türk sporunun yılı olmasını umduklarına işaret eden Erkan, sözlerini “Önce ‘A Milli Futbol Takımı’mızın, sonra da e-Futbol Milli Takımları’mızın Avrupa Şampiyonası’nda tüm Türkiye’ye sevinç yaşatacaklarına inanıyoruz. Turkcell olarak, her alanda TURKSPORU’nun yanında olmaya devam edeceğiz” ifadeleriyle noktaladı.  

Takımlar, ‘eEuro 2021’ elemeleri ve ‘FIFA eNations Cup’ elemelerinde mücadele edecek 

eEuro 2021 Elemeleri

Aktarılan diğer detaylara göre; seçmeler sonucunda, ‘FIFA e-Futbol Milli Takımı’ ve ‘PES e-Futbol Milli Takımı’ son haline gelmiş olacak. Takımlar, daha sonrasında Mart ayında düzenlenecek olan eEuro 2021’ elemeleri ve ‘FIFA eNations Cup’ elemelerinde mücadele edecek.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Türkiye Yerli ve Milli eSIM’e Geçiş Yaptı

A Milli Erkek Takımı’nın Yeni Ana Sponsoru: Vivo

BtcTurk, Futbol Branşında Kadın ve Erkek Milli Takımlarının Ana Sponsoru Oldu 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz