İlk Amazon Prime Day

Türkiye’de ilk kez düzenlenen ‘Amazon Prime Day’ indirimleri, Amazon Türkiye tarihindeki en büyük alışveriş etkinliği oldu. Aktarılan detaylara göre; 13-14 Ekim’deki kampanya süresince 19 farklı ülkeden yüzlerce satıcı, toplamda 3.5 milyon dolarlık satış hacmine ulaştı. İndirimler boyunca; en çok hard disk, laptop ve kağıt havlu satın alındı.

Türkiye’de ilk kez düzenlenen ‘Amazon Prime Day’ indirimleri, Amazon Türkiye tarihindeki en büyük alışveriş etkinliği oldu. Aktarılan detaylara göre; Türkiye’de ‘Amazon Prime’ üyelik servisine kayıt yaptıran üye sayısı, kampanyanın devam ettiği 13 ve 14 Ekim’de en yüksek seviyeye ulaştı. ‘2020 Prime Day’ süresince 19 ülkeden yüzlerce satıcı, toplamda 3.5 milyar dolarlık satış hacmine ulaştı. Bununla birlikte; dünya genelindeki ‘Prime’ üyeleri, iki günlük etkinlik boyunca sunulan indirim ve fırsatlardan yararlanarak alışverişlerinde toplamda 1.4 milyar dolar tasarruf etti. 

19 ülkeden çoğunu KOBİ’lerin oluşturduğu üçüncü parti satıcıların, satışlarıyla geçen yılın ‘Prime Day’ rakamlarına göre yüzde 60 oranında artış yakaladığı ifade edildi. Ayrıca; Prime üyelerinin kendilerine özel tanımlanan cazip fırsatlardan yararlandığı iki günde KitapEv Tüketim Ürünleri ve Akıllı Telefon Aksesuarları”, en popüler kategoriler oldu. SanDisk 480GB SSD Plus Taşınabilir Harici Hard DiskHP 15-dw2027nt Dizüstü Bilgisayar ve Familia Plus Kağıt Havlu” ise Prime üyelerinin en çok satın aldığı ürünler olarak ön plana çıktı.  

‘Amazon.com.tr’ Ülke Genel Müdürü, ‘Amazon Prime Day Türkiye’ ile ilgili açıklamalarda bulundu

Amazon Prime Day Türkiye

Diğer yandan; Amazon.com.tr Ülke Genel Müdürü Richard Marriott, ‘Amazon Prime Day Türkiye‘ ile ilgili açıklamalarda bulundu. Marriot, açıklamasında “Amazon Prime’ın Türkiye’de hizmete sunulmasından sadece haftalar sonra, Türkiye’deki Prime üyelerimize, tüm dünyadaki üyeler gibi Prime Day fırsatlarından yararlanabilecekleri 48 saatlik bir etkinlik sunabilmekten memnuniyet duyuyoruz. Müşterilerimize her geçen gün yenilikler sunarak alışveriş deneyimlerini geliştirmeye devam edeceğiz. Bunun, Türkiye için sadece bir başlangıç olduğundan emin olabilirsiniz” ifadelerini kullandı. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

En Popüler Amazon Prime Dizileri Hangileri?

Amazon Prime Day İndirimleri, Türkiye’de İlk Kez 13-14 Ekim Tarihlerinde Yapılacak! 

Amazon Prime Nedir? Amazon Prime Nasıl Kullanılır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz