Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs son durum tablosunu paylaştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter’dan yaptığı paylaşımda 9 Nisan’da 28 bin 578 adet koronavirüs testinin yapıldığını ve 4 bin 56 testin pozitif çıktığını belirtti. Ayrıca 9 Nisan’da koronavirüs sebebiyle 96 vatandaşımızın hayatını kaybettiği bilgisi paylaşıldı.

Günlük Koronavirüs Tablosu’nda yer alan bilgilere göre, son 24 saatte 28 bin 578 test yapıldı. Yapılan testlerin 4 bin 56’sı pozitif çıktı. 9 Nisan’ı da ele alınca Türkiye’deki koronavirüs son durumda vaka sayısı toplamda 42 bin 282’ye yükselmiş oldu. 9 Nisan’da koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısının ise 96 olduğu bilgisi paylaşıldı. Yeni verilerle birlikte Türkiye’de bugüne kadar toplamda 908 kişi salgın sebebiyle hayatını kaybetmiş oldu. Son 24 saatte iyileşen hasta sayısının ise 296 olduğu bilgisi paylaşıldı. Toplamda 2 bin 142 vatandaşımız koronavirüs hastalığını atlatarak, tedavisini tamamlamış oldu. Koronavirüs günlük tabloda yer alan verilerde toplam entübe sayısının bin 17 olduğu ve toplamda bin 557 hastanın ise yoğun bakımda gözlem altında tutulduğunu bilgileri paylaşıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın koronavirüs tablosu paylaşımı:

İstanbul’da ücretsiz maskeler eczanelerden alınabilecek

ePttAVM’nin vatandaşlara ücretsiz maske temin edileceği açıklanmıştı. Yaşanan site problemleri sebebiyle Cumhurbaşkanlığı kararı ile ücretsiz maske siparişlerinin e-Devlet üzerinden verileceği bilgisi paylaşılmıştı.

İstanbul Eczacı Odası’ndan yapılan yeni bir açıklamayla, vatandaşlar ücretsiz maskeleri eczanelerden temin edilebilecek. Ancak açıklanan karar şu an için sadece İstanbul için geçerli.

İstanbul Eczacı Odası’nın yaptığı açıklama şu şekilde:

“Biz eczacılar, pandemiyle mücadelede en ön safta kesintisiz ilaç hizmeti ve sağlık danışmanlığı sunarak, günlerdir fedakarca büyük bir çaba sarfediyoruz. Sağlık hizmetinin vazgeçilmez bir halkası olan bizler, birinci basamak sağlık sunucusu olarak halk sağlığını korumak adına bu süreçte yine önemli bir görev üstlendik. Sağlık Bakanlığı ile Türk Eczacıları Birliğinin yaptığı görüşmeler sonucunda, vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımının en hızlı ve güvenli şekilde eczanelerimiz üzerinden yapılması kararı alınmıştır.

İlgili Haberler:

Maske takmak virüs yayılımını azaltıyor!

Kızılay TikTok’ta koronavirüse karşı önlem videoları paylaşıyor

KENDİNİ KARANTİNAYA ALAN ADAM – DigiToll #EVDEKAL

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz