twitch-kara-para-teknosafari

Twitch, geçtiğimiz günlerde tüm verilerinin çalınması ile gündeme gelmişti. Bununla birlikte tüm yayıncıların gelirleri belli olurken, kara para aklama davaları gün yüzüne çıktı. Twitch, kara para aklayan kullanıcılar ile partnerliğe devam ediyor.

Bilindiği üzere son birkaç gündür, Türk Twitch yayıncılarının kara para aklama olayı gündemden düşmüyor. Twitch verilerinin çalınması ile ortaya çıkan olay, birçok yayıncının olaya karıştığını gösteriyor.

Twitch kara para aklama nasıl yapılmış?

Birçok yayıncı kara para aklama olayına karışmış durumda. Paylaşılanlara göre, yayıncılara ulaşan insanlar, çalıntı kredi kartları ile yayıncılara anonim bit gönderme işlemi yapılacağını belirtiyor. Bununla birlikte yayıncı, kendisine gelen paranın bir kısmını komisyon olarak alarak geri kalanını, dolandırıcılara geri gönderiyor. Bu sayede binlerce dolar kazanan yayıncıların olduğu gözüküyor.

twitch-dolandirici-teknosafari

Riot Games ve BigBossLayf, olayda adı geçenler ile yollarını ayırdı

Herhangi bir şekilde kara para aklama işine karışmadığını kanıtlayamayan yayıncılar, içerisinde olduğu topluluk ve profesyonel kurumlardan atıldı.

BigBossLayf, konu ile alakalı 9 yayıncı ile yollarını ayırdığını paylaştı. Riot Games ise profesyonel oyuncular dahil 300 oyuncuyu tüm Riot Games oyunlarından banlayacak.

Twitch ise partnerliğe devam ediyor

Olayın ardından Twitch, konu hakkında aksiyon aldıklarına dair paylaşımda bulundu. Bazı yayıncıların partnerliği alınmış olsa da, olayda adı geçen yayıncıların çoğunda yalnızca Bit gönderme özelliği devre dışı durumda. Partnerlik ile ilgili herhangi bir işlem bulunmuyor.

Ayrıca olay sebebi ile hiçbir yayıncı da Twitch platformunda uzaklaştırılmış değil. Olay üzerine #temiztwitch etiketi sosyal medyada gündem olmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilir:

Xbox Game Pass Kütüphanesine Kasım Ayında Eklenecek Oyunlar Belli Oldu

Microsoft, Dünyanın En Değerli Şirketi Unvanını Aldı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz