Twitter’ın sahibi Elon Musk’dan istenen tweet görüntülenme sayısı özelliği, bazı kullanıcılar için kullanıma açıldı. İşte, yeni özellik hakkında tüm detaylar…

Elon Musk, Twitter’ın başına geçtiği günden beri birçok yeni özellik getirdi. Bu yenilikler bazı kullanıcılar tarafından sevilmese de Musk, platformu canlı tutmak için yeniliklerden vazgeçmeyecek gibi duruyor. Bugün ise birçok kişinin beklediği tweet görüntülenme sayısı özelliği, kullanıcılar tarafından erişebilir hâle geldi.

“Tweet Görüntülenme Sayıları” Özelliği Erişilebilir Durumda!

Elon Musk’ın 1 Aralık tarihinde sözünü verdiği tweet görüntülenme sayıları, erişilebilir durumda. Artık kullanıcılar videolarda olduğu gibi tweetler’in de kaç kişi tarafından görüntülendiğini görebilecek. Şirketin, bu özelliği yakın zamanda tüm kullanıcılara açması bekleniyor.

Musk’ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre tweetlerin de videolar gibi görüntülenme sayıları artık görülebilecek. Ancak bu açıklamada özelliğin detayları hakkında tam olarak bilgi verilmiyor. Tahminler, yeni özellik sayesinde sadece kendi tweetinizin değil, diğer kullanıcıların tweetler’inin de görüntülenme sayılarını görebileceğimiz yönünde.

Musk’ın Twitter Açıklaması

Musk, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu sözler kullandı:

“Twitter is rolling out View Count, so you can see how many times a tweet has been seen! This is normal for video.”

“Shows how much more alive Twitter is than it may seem, as over 90% of Twitter users read, but don’t tweet, reply or like, as those are public actions.”

”Twitter Görüntülenme sayılarını kullanıma sunuyor. Böylece bir tweet’in kaç kişi tarafından görüntülendiğini görebileceksiniz! Bu özellik, video için halihazırda vardı.

Twitter, göründüğünden çok daha canlı çünkü Twitter kullanıcılarının %90’ı tweetleri okuyup yanıtlama veya beğenme gibi halka açık eylemleri gerçekleştirmiyorlar.”

Diğer Twitter Gelişmeleri

Twitter, yakın zamanda Twitter Blue özelliğiyle onaylanmış sarı rozetli şirketlerin profil fotoğraflarını kare şeklinde yapmıştı. Böylece şirket, onaylanmış firmaların kişisel hesaplara göre daha rahat şekilde ayırt edilebilmesine imkân sağladı. Aynı zamanda, devlet görevlileri için olan ”gri rozet” de artık kullanımda.

Ayrıca Twitter CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz günlerde yaptığı anket sonucunda CEO’luğu bırakma kararı aldı. Ünlü milyarder, yerine geçecek yeni birini bulduğunda koltuğunu devredecek. Musk, attığı tweette CEO’luğu bıraktıktan sonra sadece yazılım ve sunucu ekiplerini çalıştıracağını açıkladı. Şimdilik kimin ve ne zaman CEO’luk görevine geleceği belli değil.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz