Uluslararası taşımacılık şirketi Uber, İstanbul’un ardından Ankara ’da da hizmet vermeye başladı. Ankaralılar da artık Uber’in sarı taksi hizmetini deyimleyebilecek. Ankara ’da hizmet verdiğini açıklayan şirket mart ve nisan ayındaki yolculuklardan birine 40 TL indirim uygulayacağı haberini de paylaştı. 

2019’un sonunda taksicilerin şikayetleri nedeniyle ülkemizde erişim engelinin geldiği Uber’in 2020 yılında erişim engeli İstinaf Mahkemesi tarafından kaldırılmıştı. 1 senenin sonunda bozulan karar sonucunda ülkemizde hizmet vermeye devam eden Uber, sarı taksi servisini Ankara’daki kullanıcılar için de aktif edeceğini duyurdu. 

Ülkemizde 2014 yılından bu yana hizmet veren Uber’in VIP hizmetinden sadece İstanbul’da bulunan kullanıcılar deneyimleyebiliyordu. Ancak şirketten yapılan yeni bir açıklamayla artık UberTaksi hizmetinin Ankaralılar için de geçerli olacağı belirtildi. Artık Ankara’da kullanıcılar UberTaksi hizmetini kullanabilecek. 

Uber Ankara ‘da bir yolculuğa 40 TL indirim uygulayacak

Uber yaptığı resmi açıklamada aktif edilen yeni hizmet için Ankaralılar’a mart ve nisan ayında yapacakları bir yolculuk için 40 TL’lik indirim uygulanacağını belirtti. Ankara’da UberTaksi hizmetini indirimli bir şekilde kullanmak isteyen kullanıcılar “MERHABAANKARA” kodu ile gerçekleştirecekleri bir yolculukta 40 TL’lik indirimden faydalanabilecek.

Uber, Alkol Dağıtım Girişimi Drizly’yi Satın Alıyor

Kaliforniya merkezli uluslararası araç paylaşım şirketi Uber, bünyesine alkol dağıtım platformu Drizly’yi ekleyeceğini geçen haftalarda duyurdu. Uber’in 1,1 milyar dolara bünyesine ekleyeceği Drizly ile anlaşma işlemleri 2021’in ilk yarısında tamamlanacak. 

Şirket pandemi sebebiyle yoğunluk verdiği Uber Eats hizmetini geliştirmek için yoğun bir şekilde çalışıyor. Kaliforniya merkezli şirket, şimdi ise Uber Eats’e Drizly’yi entegre etmek için hazırlanıyor. 

Uber’in 2021’in ilk yarısında bünyesine resmi olarak ekleyeceği alkol dağıtım hizmeti Drizly, ABD pazarında oldukça iyi bir şekilde ilerliyor. Bunun yanı sıra hizmet verdiği bölgelere Atlantayı da geçen ay ekleyen şirket tıpkı Uber Eats gibi bölgelerdeki yerel market ve içki mağazalarıyla çalışıyor. Ülkemizdeki Getir, BanaBi gibi yerel satıcılarla iş birliği yapan Drizly, Kuzey Amerika pazarında sıklıkla tercih ediliyor. Bu bağlamda şirket Kuzey Amerika’da 1400’ten fazla şehre hizmet veriyor. 

İlginizi Çekebilir:

Uber Koronavirüs Önlemleri: Maske, Selfie ve Daha Fazlası

Uber Koronavirüs Önlemleri: Maske, Selfie ve Daha Fazlası

Deepfake, hologram dokunmatik ekran, güneş enerjili akıllı bank | Haftalık Teknoloji Programı #8:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz