Vestel’in Metaverse’ünde çalışanlar ve tüketiciye yönelik farklı deneyimlerin yanında sanal fabrika gibi  uygulamalar da yer alacak

 Vestel, Metaverse evreninde yerini almaya hazırlandıklarını açıkladı. Şirketin dijital stratejileri paralelinde, dijital dünyaların birleşiminden doğan ve son dönemde özellikle teknoloji gündeminin en önemli konularından biri haline gelen Metaverse, şirketin yeni odak noktası oldu ve Metaverse’de sanal showroom projesini başlattığını duyurdu.

Vestel’in dijital yatırımları

Vestel’in yatırım alanları içinde IoT, artırılmış gerçeklik ve yapay zekâ, uzun zamandır önemli bir yer tutuyor. Bu alanlardaki yetkinlikleriyle Vestel karanlık fabrika uygulamalarından 3D yazıcılara, kendinden sürüşlü yönlendirilmemiş taşıma araçlarından robot ve robot iş birliklerine uzanan geniş bir perspektifte dijital faaliyetlerini sürdürüyor. Şirket ayrıca, Vestel Ventures aracılığıyla doğrudan artırılmış gerçeklik alanında faaliyet gösteren bir şirkete yatırım yaparak bu alana verdiği önemi bir kez daha ortaya koydu.

Mağazayı Metaverse’e entegre edecek

Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçekliğin kullanımını büyük ölçüde artıracak bu yeni dijital evrende, yaratılacak 3 boyutlu çözümler ile ürünleri deneyimlemek, bilgi almak ve alışveriş yapmak gibi pek çok farklı hizmet sunulacak. Vestel ayrıca yakın zamanda duyuracağı değer üreten projeler ve eserlerle blok zinciri çözümleri ile Metaverse mağazasını entegre edecek.

 Vestel, Facebook’la dirsek temasında

 Konuya ilişkin görüşlerini paylaşan Vestel CEO’su Turan Erdoğan, “Metaverse evreni ve blok zinciri çözümlerini doğru anlamak, tanımak ve kalıcı adımlar atabilmek için yatırım sürecimizin başından itibaren Meta(Facebook) ile dirsek temasındayız.  Meta’nın yol gösterici olarak konumlandığı bu iş ortaklığı bizim için kıymetli. Bunun bizim için çok büyük güç olduğuna inanıyorum. Bundan sonra Meta ile çok daha yakın çalışarak güncel kalıp gelişmeleri hızlı şekilde takip edip uygulamaya alacağız.” ifadelerini kullandı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz