Mercedes-Benz Acil Durum Arıza

Almanya merkezli otomobil devi Mercedes Benz, acil durum çağrı sistemindeki bir arıza nedeniyle 1 milyon 292 bin 258 aracı geri çağırıyor. Söz konusu arıza nedeniyle, kaza anında acil durum ekiplerine gönderilen konum bilgisinin hatalı olabildiği ifade ediliyor. 

Alman otomobil devi Mercedes Benz, acil durum çağrı sistemindeki bir arıza nedeniyle toplamda 1 milyon 292 bin 258 aracı geri çağırıyor. Arızanın, araçların iletişim modülünde yaşanan bir sorundan kaynaklandığı ifade ediliyor. Aktarılan detaylara göre; arıza nedeniyle güç kaynağı, kaza anında kapanıyor ve araç, acil durum ekiplerine hatalı konum bilgisi gönderebiliyor. Araçların, acil durum ekiplerinin yaşayabileceği olası sorunların önüne geçebilmek adına geri çağrıldığı belirtiliyor. Şirket, arızanın ciddi bir problem yaşanmadan tespit edildiğine işaret ediyor. 

Geri çağırılan modeller arasında; 2016 ve 2021 yılları arasında acil durum çağrı sistemi kullanılan CLA, GLA, GLE, GLS, SLC, A, GT, C, E, S, CLS, SL, B, GLB, GLC ve G serisi araçlar yer alıyor. Alman otomobil devi, diğer otomatik ve ‘manuel’ acil durum sistemlerinin sorunsuz olarak çalıştığını dile getiriyor. Açıklamada ayrıca; söz konusu arızaya bağlı herhangi bir can kaybı, mal kaybı ve yaralanma yaşanmadığının da altı çiziliyor. 

Acil durum sistemindeki arıza, Mercedes Benz ile Avrupa’da yaşanan bir kaza sonucu tespit edildi 

Mercedes-Benz Arıza

Paylaşılan diğer bilgilere göre; acil durum sistemindeki arıza, Mercedes Benz marka bir otomobil ile Avrupa’da yaşanan bir kaza sonucu tespit edildi. Kazada, aracın otomatik acil durum sisteminden giden konum bilgisinin diğer verilerle uyuşmadığına dikkat çekildi. Kazaya ilişkin verileri inceleyen şirket, sorunu tespit etmesinin ardından konuya ilişkin aksiyon aldı.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Yenilenen Mercedes-Benz S-Serisi, Türkiye’de Satışa Sunuldu! 

Mercedes-Benz Almanya’da Eve Teslim Araç Satışına Başladı

Mercedes-Benz ve Geely’den 780 milyon dolarlık ortaklık

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz