whatsapp-goruntulu-konusmalarda-katilimci-sayisi

“WaBetaInfo” tarafından WhatsApp’ın 2.20.128 kodlu Android güncellemesinin deneme sürümü üzerinden yapılan incelemelere göre WhatsApp, sesli ve görüntülü konuşmalarda katılımcı sayısı limitini artırmaya hazırlanıyor. Güncel olarak, platform üzerinden bu tip konuşmalara yalnızca 4 veya daha az kişi katılım sağlayabiliyor.

WaBetaInfo”nun WhatsApp’ın “2.20.128” kodlu Android güncellemesinin deneme sürümü üzerinden yaptığı incelemeler, popüler sohbet uygulamasının kullanıcıların oldukça şikayetçi olduğu bir sınırlamayı iyileştirmek üzerine çalıştığını ortaya çıkardı. Aktarılan detaylara göre WhatsApp, platformdaki sesli ve görüntülü konuşmalarda katılımcı sayısı limitini artırmaya hazırlanıyor. Katılım sayısına ilişkin eklenecek yenilik, konuşmaya giren tüm katılımcıların WhatsApp’ın son sürümüne sahip olmasını gerektiriyor. Güncel olarak, platform üzerinden bu tip konuşmalara yalnızca 4 veya daha az kişi katılım sağlayabiliyor. Katılımcı sayısının kaça çıkarılacağı ise henüz net olarak bilinmiyor. Eklenecek özelliğin, şimdilik geliştirilme aşamasında olduğu belirtiliyor.  

Dünya geneline hızla yayılan koronavirüs salgını nedeniyle sosyal izolasyon ve karantina çalışmaları, bir süredir önemli oranda artış gösteriyordu. Bu süreçte pek çok kişi hem günlük faaliyetlerini yürütebilmek hem de sosyal ilişkilerini sürdürebilmek için video görüşmeleri yapma yoluna gidiyordu. Bu da görüntülü konuşma programlarına yönelik talebin ciddi bir yükseliş yaşamasına sebep olmuştu. Bu nedenle pek çok platform, kullanıcı deneyimini iyileştirebilmek adına bünyesine bir takım yenilikler eklemeye başlamıştı. WhatsApp’ın görüntülü grup konuşmalarında yalnızca 4 katılımcıya izin veriyor olması ise pek çok kişinin 32 katılımcıya izin veren FaceTime gibi alternatif platformlara geçiş yapmak zorunda kalmasını da beraberinde getirmişti. 

WhatsAppCOVID-19 nedeniyle süreci hızlandırabilir

WhatsApp’ın bu durumu ortadan kaldırmak için konuyla ilgili çalışmalara başladığı tahmin ediliyor. Özellikle küresel salgının sosyal izolasyonu artırdığı bu dönemde, popüler sohbet uygulamasının söz konusu yeniliğe yüksek öncelik vereceği düşünülüyor. Bu yüzden platformdaki katılımcı sayısı limitinin, yakın zamanda şirket tarafından artırılmış olması bekleniyor. 

Sosyal medya devi, kısa bir süre önce görüntülü grup konuşmalarının başlatılmasını kolaylaştırabilmek için 4 veya daha az katılımcısı olan gruplara yeni bir video görüşmesi butonu eklemişti. Bununla birlikte sesli ve görüntülü konuşmalara, görüşmenin uçtan uca şifrelendiğini belirten bir üst başlık da dahil edilmişti.  

Teknoloji haber bülteni için tıklayınız.

İlgili haberler:

WhatsApp, internet kısıtlaması kararı aldı 

WhatsApp bilgi teyidi özelliği üzerinde çalışıyor

WhatsApp karanlık mod için özel duvar kağıtları yayınladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz