Dünyanın en çok kullanılan arkadaşlık uygulamalarından biri olan Tinder kullanıcılarının fotoğraflarını doğrulamak için mavi tik özelliği getiriyor. Tinder yeni özellikle hem kullanıcılarının güvenliğini artırmayı hem de sahte hesapları ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Dünyanın en çok kullanılan arkadaşlık uygulamalarından biri olan Tinder yeni özellikler ile hem kullanıcılarının güvenliğini arttırmayı hem de sahte hesapları ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Tinder, kullanıcılarının fotoğraflarını doğrulamak amaçlı mavi tik özelliğini getirecek. Şu an İrlanda ve Tayvan’da deneme aşamasında olan mavi tik özelliği sayesinde kullanıcılar fotoğraflarının kendilerine ait olduğunu doğrulatabilecek. Mavi tik almak isteyen kullanıcılar Tinder’ın onlara sunduğu örnek fotoğrafta olduğu gibi anlık bir poz verecek. Daha sonrasında çekilen fotoğraf Tinder topluluk ekibine gönderilecek. Tinder topluluk ekibi anlık çekilmiş olan fotoğrafı profilde kullanılan fotoğraflar ile karşılaştıracak ve sorun çıkmaz ise kullanıcıya mavi tik verecek. Şimdilik bu iş insan eliyle yapılıyor olsa bile Tinder bu özelliği zaman içerisinde yapay zekaya yaptırmayı amaçlıyor.

Verilen mavi tik’in ne kadar süreliğine geçerli olacağı açıklanmış durumda değil ya da değiştirilen her kullanıcı fotoğrafında mavi tik için tekrar onay alınması gerekip gerekmediği de açıklanan bilgiler arasında değil. Şimdilik pilot bölgelerde denenen özellik yakın zamanda kullanıma açılacak.  

Tinder

Tinder kullanıcıların güvenliğini korumak amacıyla kullanıcılar arasında olan mesajları kontrol edecek ve olası saldırgan bir mesaj tespit ettiğinde kullanıcıya rahatsız olup olmadığını soran bir soru yöneltilecek. Bu özellik sayesinde tacizin ve sosyal medya zorbalığının önüne geçilmiş olacak. Aynı zamanda Tinder’a gönderilen mesajı geri alma özelliği de yakın zamanda eklenen özellikler arasında olacak. 

Tinder’a ‘’panik düğmesi’’ özelliği geldi

Tinder’da, 70 bin kadın kullanıcının bilgileri siber suç forumunda paylaşıldı