Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Uber’in yemek teslimat platformu Uber Eats, Kanada’da esrar teslimatına başladığını açıkladı. Toronto’da bulunan ve gerekli kriterleri karşılayan kullanıcılar, uygulama üzerinden yemek siparişi verir gibi esrar sipariş edebilecek.

ABD merkezli ulaşım ağı şirketi Uber, kullanıcılarına birçok farklı alanda hizmet veriyor. Ticari yoluna araç çağırma hizmetiyle başlayan Uber, şimdilerde Türkiye’de bulunmayan yemek ve paket teslimi hizmetleriyle öne çıkıyor.

Uber’in çevrim içi yemek siparişi ve dağıtımı, paket teslimi ve kuryelik gibi alanlara yönelik olarak 2014 yılında hayata geçirdiği platform Uber Eats, 45 ülkede 6.000’den fazla şehirde faaliyet gösteriyor. Dev platform şimdi de dünyada bir ilki gerçekleştiriyor.

Uber Eats Eve Esrar Teslimatı Yapacak!

Uber’in yemek siparişlerinin teslimatı için kurmuş olduğu Uber Eats, dün itibariyle evlere esrar teslimatı yapmaya başladı. Çevrim içi bir esrar perakendecisi olan Leafly ortaklığıyla gerçekleştirilen proje, Kanada’nın Toronto şehrinde bulunan 19 yaş ve üstü Uber Eats kullanıcıları platform üzerinden marihuana (esrar) siparişi vermesine olanak tanıyacak.

Bu hamle, Uber Eats’in esrar teslimatı yapan ilk üçüncü taraf yemek sipariş platformu olarak kayıtlara geçmesini sağladı. Açıklamalara göre Toronto’daki kullanıcılar, direkt olarak Uber Eats uygulaması üzerinden bu ürünleri satın alabilecek. Ürünler, Ontario merkezli bir esrar eğitim programı olan CanSell’in lisans verdiği perakendecilerden gelecek.

Platformdan verilen bilgilere göre Uber üzerinden esrar siparişi vermek isteyen kullanıcılar, tıpkı yemek siparişi verirken yaptıkları gibi ‘Esrar’ sekmesine girerek çeşitler arasından seçim yapabilecek. Uber Eats, bu seçim yapılmadan önce kullanıcıların yaşını doğrulamasını isteyecek. Ayrıca teslimatın ardından gelen CanSell sertifikalı personele de yaş doğrulamasının yapılması gerekecek.

Platformun Amacı Kullanıcıların Esrar Etkisi Altındayken Araç Kullanmasını Engellemek!

Leafly ve Uber, bu iş ortaklığının yeraltı marihuana pazarının üstesinden geleceğini ve kullanıcıların esrar etkisi altındayken araç kullanmasını engelleyeceğini umuyor. Leafly CEO’su Yoko Miyashita da yaptığı açıklamalarla bu hamleyle insanlara güvenli ve yasal esrar satılmasına yardımcı olmak istediklerini ifade ediyor.

Uber’in yeni hizmetinin Kanada’nın diğer kısımlarına gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor. Uber, ABD için ise şu an için bu tarz bir planlarının olmadığını; çünkü esrarın yasal olmasının ülkede eyaletten eyalete çok değişiklik gösterdiğini aktarıyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz