Türkiye’nin en büyük internet sağlayıcılarından Türk Telekom, internet paketi fiyatlarına zam yaptı. Önümüzdeki aydan itibaren en ucuz paket fiyatı 199 TL olacak!

Pandemi ile başlayan küresel ekonomik krizin etkileri, bazı ülkelerde diğerlerine göre daha fazla hissedildi. O ülkeler arasında ne yazık ki Türkiye de yer aldı. Bu süreçte başlayan ekonomik darboğaz nedeniyle zamlar üst üste geldi. Hayatımızın hemen hemen her alanında pahalılık ciddi boyutta arttı.

Temel gıdadan tutun da elektriğe kadar her kaleme yapılan zamlar, elbette iletişim hizmetlerine de yansıdı. Ev interneti fiyatları da zamlardan nasibini alanlar arasındaydı. Geçtiğimiz aylarda TürkNet’in internet fiyatlarına %21 zam yapmasından sonra, Türk Telekom’un adı da yapacağı zamlarla anılmaya başladı.

Türk Telekom’un Zamlı İnternet Fiyatları Kullanıcıları Üzecek!

Geçtiğimiz günlerde Türk Telekom’un ev interneti paketlerine ciddi bir zam geleceği iddia edilmişti. Sosyal medyada dolaşan iddialara göre en düşük paket 179 TL olacaktı ancak şirketin yeni fiyatları tabiri caizse tahminde bulunanlara ters köşe yaptı. Yapılan açıklamada Türk Telekom’un güncel internet paketlerinin fiyatları paylaşıldı. Paylaşılan görselde ülkemizde ne yazık ki çoğu kişinin kullanmak zorunda kaldığı 16 Mbps hızındaki internet paketi 199 TL olarak açıklandı.

Türk Telekom’un internet sitesinde yayınlanan görsele göre:

  • 16 Mbps internet 129 TL’den 199 TL’ye,
  • 24 Mbps internet 139 TL’den 209 TL’ye,
  • 35 Mbps internet 154 TL’den 224 TL’ye,
  • 50 Mbps internet 169 TL’den 239 TL’ye,
  • 100 Mbps internet 194 TL’den 264 TL’ye yükseldi.

30 Eylül’e kadar eski fiyatlar geçerli olurken, 1 Ekim itibarıyla yeni fiyat uygulamasına geçileceği belirtildi. Fiyat değişikliğinin taahhütlü kullanıcıları etkileyip etkilemeyeceğine dair Türk Telekom’dan henüz bir açıklama gelmedi.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz