Xiaomi dünyanın ilk sıvı lens teknolojisine sahip akıllı telefonu Mi Mix ‘i tanıtacağı tarihi açıkladı. Çinli teknoloji üreticisi Xiaomi, Mi Mix akıllı telefonunu 29 Mart’ta görücüye çıkaracak. 

Teknoloji üreticileri akıllı telefonların kameralarında son teknolojileri kullanarak tüketicilere daha iyi bir performans sunmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu bağlamda pek çok farklı kamera kurulumları görüyoruz. Ancak dünyanın ilk sıvı lens teknolojisiyle üretilen kamera modülünü daha önce hiç görmedik. Huawei’nin de üzerinde çalıştığı bilinen sıvı lens teknolojisini ilk kez kullanacak Xiaomi’nin Mi Mix telefonu bu noktada dünyada bir ilki gerçekleştirecek. 

Dünyanın ilk sıvı lens teknolojisine sahip telefonu 29 Mart’ta tanıtılacak

Yeni akıllı telefon, Xiaomi kurucusu ve CEO’su Lei Jun tarafından duyuruldu. Lei Jun, Mi Mix serisinden yeni bir modelin tanıtılacağını duyuran bir teaser yayınladı. 29 Mart’ta düzenlenecek olan etkinlikte görücüye çıkacak Mi Mix akıllı telefon dünyanın ilk sıvı lens teknolojisine sahip akıllı telefonu olma ünvanını alacak. 

İki film arasına sıkıştırılan özel bir sıvı sayesinde hayata geçen bu teknoloji görüntü sabitleme ve odak sürelerini yalnızca birkaç milisaniyeye indirerek oldukça iyi oranda hızlandırabiliyor. Söz konusu teknoloji sayesinde, özellikle hareket halinde olan nesnelerin kamera tarafından çok daha iyi ve kararlı bir şekilde takip edilebileceği ifade ediliyor. Böylece kullanıcıların, akıllı telefon kamerasındaki görsel deneyimlerinin de başka bir boyuta ulaşacağı belirtiliyor. 

Xiaomi’nin ilk kez Mi Mix akıllı telefonuyla sunacağı bu teknolojinin motorlarla çalışacağı söyleniyor. Kendisine özel süper şeffaf bir film içinde bulunacak olan sıvı bu sayede yüksek ışık geçirgenliğine sahip olacak ve çevre koşullarına da dirençli durabilecek. 

İlk kez Xiaomi’nin Mi Mix isimli telefonu ile birlikte görücüye çıkacak olan sıvı lens teknolojisinin pratikte nasıl çalışacağı ise merak konusu. Telefonunun piyasaya çıkışından sonra daha net bir şekilde gözlem yapılabilecek. Xiaomi’nin ardından ise Huawei’nin de kullanacağı bilinen sıvı lens teknolojisi bakalım ne gibi değişiklikler sunacak, merakla bekliyoruz. 

İlginizi Çekebilir:

Huawei, ‘Sıvı Lens’ Teknolojisini Kullanıma Sunmaya Hazırlanıyor 

Xiaomi Elektrikli Otomobil için Çinli Great Wall Motor ile Ortaklık Kurabilir

Redmi Sınırları Zorluyor! | Redmi Note 10 Akıllı Telefon Modeline İlk Bakış:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz