Yaşanan son gelişmeyle yakında kullanıcılarla buluşması beklenen Galaxy S23 Ultra modelinin varsayılan kamera uygulamasından bir ekran görüntüsü Ice Universe tarafından paylaşıldı.

Samsung Galaxy S23 serisinin yakın zamanda kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor. Çıkması beklenen telefonların en çok merak edilen özelliklerinin başında ise kuşkusuz kamera özellikleri geliyor. Güney Koreli şirketin çıkarması beklenen üst düzey özelliklere sahip Galaxy S23 Ultra modelinde 200 megapiksel sensör kullanılacağına ait iddialar bulunuyordu. Bu söylentilerin gerçeği yansıtıp yansıtmadığı kısa süre önce sızdırılan bir görselle yanıt buldu.

Galaxy S23 Ultra’nın Kamerası 200 Megapiksel Mi?

Kısa bir süre önce sektörde sızıntılarıyla bilinen Ice Universe, yaklaşan Galaxy S23 Ultra modelinin varsayılan kamera uygulamasından bir ekran resmi paylaştı. Bu doğrultuda hâlihazırda yüksek ihtimalle olması beklenen 200 megapiksel iddiaları da yanıt bularak doğrulanmış oldu. Zira görsele baktığımızda 200 megapiksel ve 50 megapiksel olmak üzere iki farklı çekim modunun sunulacağını belirtelim.

Galaxy S23 Ultra kamerasının detaylı özelliklerine baktığımızda ise 200 megapiksel ISOCELL HPX sensörünü kullanacağı ve yeni teknolojilerle kullanıcılara daha iyi bir kamera deneyimi sunacak. Bu noktada, sensöre daha iyi ışık emilimi için DTI ve gelişmiş düşük ışık fotoğrafçılığı için kameranın 4 veya 16 pikseli tek bir piksel olarak birleştirmesini sağlayan Tetra2Pixel gibi özellikler de bulunacak.

S22 Ultra ve S23 Ultra Karşılaştırıldı

Geçtiğimiz günlerde Galaxy S23 Ultra’nın kamera performansı gösteren bir görsel ortaya çıktı. Weibo’da paylaşılan iki farklı görsel ile S23 Ultra ve S22 Ultra’nın kamera performansları karşılaştırıldı. Bu doğrultuda Samsung’un, yeni ultra modelinde kamera konusunda önemli bir adım attığı görülüyor.

Yapılan karşılaştırılmada modellerin zoom performansları karşılaştırıldı. Görsellerde nerenin çekildiği net olarak belli olmasa da panjur kapı gibi görünen iki detayın. S23 Ultra kamerasından daha net bir şekilde görüntülendiği kuşkusuz ortada. Bu çekim için yapay zekâ destekli görüntü geliştirme sistemlerinin devre dışı bırakıldığını da hatırlatmadan geçmeyelim.

Samsung’un yakın zamanda kullanıcılarla buluşması beklenen Galaxy S23 Ultra’nın ortaya çıkan kamera özellikleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Samsung, yeterli bir adım atmış mı?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz