Okuma Süresi
1 dakika

Son senelerde Tesla gibi öncü markaların sayesinde elektrikli araçlara ilgi oldukça arttı. General Motors tarafından satılan Hummer, kullanıcılara yüksek performans ve çok amaçlı arazi aracı sunuyordu. 1992 yılında H1 modeli ile başlayan serüven 2022’de elektrikli olarak geri dönecek. The Wall Street Journal gazetesinin haberine göre 2022 yılında General Motors tarafından elektrikli olarak tekrar tasarlanıp satışa sunulacak. Önümüzdeki ay Super Bowl’da NBA yıldızı LeBron James’in oynayacağı bir reklam filmi ile görebiliriz.

General Motors’dan yeni Hummer hakkında yorum yapması istendiğinde haberin spekülasyon olduğu bildirildi. Elektrikli olarak üretilecek bu modelin menzili ve oturma kapasitesi hakkında net bir bilgiye henüz ulaşamadık.  Öte yandan şirketin elektrikli bir Hummer’a yönelik ilginç hamlesi bazı Hummer meraklılarını da heyecanlandırmış durumda.

Sızan bilgiler doğru ise ve bu model önümüzdeki ay sergilenecekse en büyük rakibi Tesla’nın üretecek olduğu Cybertruck olabilir. İki farklı elektrikli tasarım üzerinde çalışıldığı da söylentiler arasında. Bunlardan ilki diğerine göre daha küçük ve şehir içi kullanım da düşünülerek tasarlanıyor. Diğeri ise tamamen arazi ihtiyaçlarına göre spesifik olarak hazırlanıyor. Ayrıca araç piyasaya sürüldüğünde bağımsız bir marka yerine GMC markası altında satılabilir.

2 Şubat 2020’de düzenlenecek olan Süper Bowl etkinliği, ABD’de her yıl düzenlenen Amerikan futbolu ligi National Football League’in şampiyonluk maçıdır. Dünyanın en çok izlenen spor etkinliklerinden biri olan bu etkinlikte seyirciler belkide yeni nesil Hummer modellerini ilk kez görebilir. Fiyatı hakkında henüz bir bilgi bulunmazken, Tesla’nın 39.900 dolar’dan başlayan fiyatlarına yaklaşması ise oldukça zor görünüyor.

Tesla’nın Cybertruck kamyoneti uzaya gidebilir
Maye Musk oğlu Elon Musk’ı CyberTruck ile Trolledi 
BMW yeni aracıyla, Tesla Cybertruck’ın kırılmaz camlarına gönderme yaptı