iphone-12-mininin-kilit-ekran-problemi-tepki-cekiyor

Apple’ın kısa bir süre önce görücüye çıkardığı iPhone 12 Mini’yi erken satın alan kullanıcılar, cihazın kilit ekranı sorunuyla karşı karşıya kaldı. Kullanıcıların, ‘iPhone 12 Mini’ cihazların kilit ekranı problemi konusunda birçok şikayet bildirimi gerçekleştirdiği ifade edildi. 

Apple’ın kısa bir süre önce ‘iPhone’ ailesine eklediği ‘iPhone 12 Mini’ modelini erken satın alan kullanıcılardan bazıları, kilit ekranı ile ilgili çeşitli problemler ile karşılaştıklarına dair şikayetlerde bulundu. Söz konusu şikayetlerde belirtilen hatalara göre; telefonun kilit ekranının kullanıcılara yaşattığı aksaklıklar, telefonun kullanılmasına engel olacak düzeydeydi. Sorunun çözülmesi için çok sayıda kullanıcı, Apple’a şikayet bildiriminde bulundu. Apple ise konuyla ilgili çalışmalara başladı.

Kullanıcıların Apple’dan beklentisinin ise akıllı telefon pazarının öncülerinden olan şirketin, heyecanla beklenen yeni serideki modele ilişkin bu problemi en yakın zamanda bir yazılım güncellemesi ile gidermesi olduğu ifade ediliyor. ABD’li teknoloji devinin, müşteri memnuniyetini korumak için yakın zamanda bir güncelleme yayınlaması bekleniyor.

iPhone 12 Mini’nin kilit ekranı problemi internette geniş yankı uyandırdı

iphone-12-mininin-kilit-ekran-problemi-tepki-cekiyor

Diğer yandan; ‘iPhone 12 Mini‘ kullanıcıları, sosyal medyanın yanı sıra ‘MacRumours’, Apple forumu ve ‘Reddit’ gibi mecralarda da cihazı kullanırken karşılaştıkları kilit ekranı problemini gündeme getirdiler. Aktarılan şikayetlere göre; telefonun ekran kilidiyle alakalı problem, kullanıcılar yalnızca kamerayı ya da el fenerini açtıkları sırada karşılarına çıkmıyor. Ekran kilidinin açılması için yukarı kaydırma işlemi yapıldığında bile telefonun ekran kilidi, yanıt verme konusunda problem yaşatıyor. Problemin; telefonun tek elle kullanımını zorlaştırması nedeniyle, kullanıcılar için büyük bir dezavantaj olduğu ifade ediliyor.

Sorunu yaşayan kullanıcılardan bazıları; problemin, iletkenlik ya da topraklanmayla ilgili olduğundan şüphelendiğini belirtiyor. Söz konusu problem, telefon prize takılı olduğunda ya da kılıfsız kullanıldığında ortadan kalkabiliyor. Ancak bu durumun da kalıcı bir çözüm olmadığı dile getiriliyor. Ayrıca yeni iPhone serisi ile alakalı sorunlara neden olan tek modelin, ‘iPhone 12 Mini’ olmadığı belirtiliyor. Sosyal medya ve çeşitli internet mecralarında, bazı ‘iPhone 12’ ve ‘iPhone 12 Pro’ kullanıcıları da yeni telefonlarıyla ilgili sorun bildiriminde bulunuyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir: 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz