En Çok Korsan İzlenen Dizi 2020

Torrent Freak”, geçen yılın en çok korsan izlenen dizisini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre; ‘Star Wars’ evreninin son yapımı olan ‘The Mandalorian’, 2020 yılında en çok korsan izlenen dizi oldu. Listede; ‘The Mandalorian’ı, sırasıyla ‘The Boys’ ve ‘Watchmen’ takip etti.  

Dünya geneline yayılan COVID-19 salgını, 2020 yılı boyunca birçok ülkede sıkı karantina ve sosyal izolasyon çalışmaları yapılmasına neden oldu. Bu nedenle pek çok kişi; evde vaktini oyun oynayarak, dijital platformlardan içerik izleyerek ve görüntülü konuşma platformlarında sosyalleşerek geçirdi. Dijital yayın platformu alternatiflerinin artış göstermesi de korsan izleme pratiklerine yönelik talepte artış görülmesine yol açtı. Bu süreçte; birçok online platform, korsan izleme pratiklerine yönelik eğilimden nasibini aldı. “Torrent Freak” ise bu bilgiler ışığında, geçen yılın en çok korsan izlenen dizisini açıkladı.  

Aktarılan detaylara göre; yılın en popüler yapımlarından biri olan ‘The Mandalorian’, 2020 yılında en çok korsan izlenen dizi oldu. ‘Star Wars’ evreninin son yapımı olan dizi, ‘Disney+’ üzerinden yayınlanıyordu. ‘Disney+’ın; Türkiye dahil, birçok ülkede hala kullanıma sunulmamış olduğu da biliniyordu. Platformun bu pozisyonunun, dizinin korsan izlenme oranlarını artırmış olabileceği tahmin edildi. Listede; ‘The Mandalorian’ı, sırasıyla ‘Amazon Prime Video’nun orijinal yapımı ‘The Boys’ ve ‘HBO’nun popüler yapımlarından ‘Westworld’ takip etti. 

‘Game of Thrones’, 2019’da yılın en çok korsan izlenen dizisi olmuştu 

Yılın En Çok Korsan İzlenen Dizisi

Benzer şekilde, 2019 yılında da en çok korsan izlenen dizi ve yapımlar açıklanmıştı. Dünyaca ünlü ‘HBO’ yapımı ‘Game of Thrones’, 2019’da yılın en çok korsan izlenen dizisi olmuştu. ‘The Boys’un yine birinciyi takip ettiği listede ‘The Mandalorian’, 2019 yılında da en çok korsan izlenen yapımlardan biri haline gelerek üçüncü sıraya oturmuştu.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Star Wars: The Mandalorian’dan yeni fragman geldi

Disney+, 86.8 Milyon Aboneye Ulaştı! 

NASA Astronotları, SpaceX Tarafından Gerçekleştirilen İkinci Mürettebatlı Uçuş Kapsamında Yörüngeye ‘Baby Yoda’ Taşıdı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz