youtube-akilli-indirme-teknosafari

YouTube’un son dönemlerde öne çıkardığı YouTube Shorts özelliği, 5 trilyon görüntülenmeyi aştı.

YouTube Shorts, 5 trilyon görüntülemeyi geçti. YouTube CEO’su Susan Wojcicki, 2021 yılını değerlendirdiği bir paylaşımda bulundu. Bununla birlikte şirketin geçtiğimiz yılki performansı görüntülendi. Wojcicki mektubundan Eylül 2020’de Hindistan’da deneme yayına aldıkları ve Temmuz 2021’de 100’den fazla ülkede yayına başlayan kısa video  servisinin 5 trilyon görüntülemeyi geçtiğini söyledi. Öte yandan, Shorts Fund aracılığıyla kısa video üreticileri destekleniyor ve Wojcicki, bu fondan ödeme alan üreticilerin yüzde 40’ının geçen sene YouTube İş Ortağı Programı’nda (YPP) yer almadığını sözlerine ekledi.

youtube-ceo

Susan Wojcicki, paylaşımında YouTube içerik üreticisi ekosistemi hakkında da bilgiler verdi. Paylaşılanlara göre geçen yıl, 10 bin dolar ve üzeri gelir elde eden içerik üreticisi yüzde 40 artış gösterdi. Bununla birlikte,  YouTube kanal üyelikleri ve ücretli dijital ürünlerle satın alınan ürün sayısı 110 milyonu geçti. YouTube Music tarafına baktığımızdaysa YouTube Music ve abone sayısının deneme aboneleri dâhil olmak üzere 50 milyonu geçti. Wojcicki geçtiğimiz sene müzik endüstrisine 4 milyar dolar ödediklerini ifade etti. YouTube’ta oyun da dikkat çeken bir kategori ve Wojcicki’ye göre, 2021’in ikj yarısında oyunla ilgili 800 milyardan fazla içerik seyredildi ve bunun 90 milyon saati canlı yayınlardan oluştu.

Wojcicki mektubunda ayrıca yapmayı planladıkları yeniliklerden de bahsetti. Bu yenilikler arasında YouTube Shorts içerik üreticileri için markalı içerik programı BrandConnect yer alıyor. Diğer bir proje ise canlı alışveriş ve YouTube; ABD, Brezilya ve Güney Kore’de bunu deniyor.

İlginizi Çekebilir:

Yüzüklerin Efendisi dizisi ismi ve tanıtım videosu yayınlandı

Horizon Forbidden West hikaye fragmanı yayınlandı

YouTube Premium için yıllık abonelik seçeneği geldi

Crypto Browser Project Beta sürümü yayınlandı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz