Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme

Instagram, bugün paylaştığı blog gönderisinde 16 yaş altındaki kullanıcılar için çok daha sınırlayıcı olan yeni ayarını kullanıma sunduğunu duyurdu. Yeni ayarlarla birlikte kullanıcılar, çok daha az sayıda hassas içerikle karşılaşacak.

Instagram, tüm dünyada en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer alıyor. Küçük büyük herkes tarafından sevilerek kullanılan uygulama, birçok keyifli ve faydalı paylaşımın yanı sıra, hassas içerikler de içerebiliyor. Bu nedenle küçük yaştaki kullanıcılar için tüm diğer sosyal medya uygulamaları gibi Instagram da uygunsuz içerik riski içeriyor.

Instagram, her yeni güncellemesiyle birlikte bir sorunu daha ortadan kaldırıyor. Son güncellemede üzerinde en çok durulan konu ise hassas içeriklerin dolaşımını kısıtlayacak güvenlik filtreleri oluyor. Peki Instagram yeni süründe neleri hedefliyor? Hassas içerikler konusunda ne tür önlemler hazırlanıyor?

Instagram’ın Küçük Yaştaki Kullanıcıların Güvenliğini Sağlayacak Yeni Güvenlik Filtresi Duyuruldu

18 yaş altı kullanıcıların deneyimini olabildiğince güvenli hale getirmek isteyen Instagram, daha önce test ettiği yaş doğrulama seçeneklerini paylaşmıştı. Şirket, şimdi de özellikle daha küçük yaştaki kullanıcılar için gösterilecek içerikleri filtreleyecek özelliğini duyurdu. Bu özellik, Instagram’ın bugüne kadarki en sınırlayıcı filtresi oldu.

Instagram, paylaştığı blog gönderisinde 16 yaş altı kullanıcılar için hassas içeriklerin görünümü seçeneklerine “Daha az” seçeneğinin eklendiğini duyurdu. Şirket belli yaş aralığındaki kullanıcılara bu özelliği aktifleştirmeleri için bildirim göndermeye başladığını da açıkladı.

“Daha Az” Hassas İçerik!

Instagram geçtiğimiz yıl da genç kullanıcıları korumak amacıyla birtakım önlemler almıştı. Bu önlemler kapsamında 16 yaş altı kullanıcıların hesapları doğrudan gizli hesap haline getirilmeye başlamıştı. Son güncellemeler ise 16 yaşından küçük kullanıcılar için önlemleri sıkılaştırdı.

Yeni filtre ile 16 yaşından küçük olan Instagram kullanıcıları, Arama, Keşfet, Hashtag sayfaları, Reels, Akış Önerileri ve Önerilen Hesaplar bölümünde “daha az” hassas içerikle karşılaşacak. Fakat bu filtre, kullanıcıların sadece takip etmediği hesaplardan paylaşılan içerikleri kapsayacak. Yani kullanıcı, uygunsuz olabilecek içeriklerin bulunduğu bir hesabı halihazırda takibe aldıysa bu içeriklerin gösteriminde bir filtre olmayacak. Bir başka deyişle bu konudaki sorumluluğu biraz da kullanıcılar kendi kendilerine üstlenecek.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz