Okuma Süresi
2 dakika

Dijitalleşme ile birlikte artık pek çok şeyi çevrimiçi olarak yapıyoruz. Eğitimden sosyalleşmeye, alışverişten hobiye kadar her şeyin kolayca yapıldığı bu dönemde fal uygulamaları ve yorumlamaları da online olarak yapılabiliyor. Bu bağlamda 32 farklı ülkede çeşitli kategorilerde ilk 10 ’a giren fal uygulaması Kaave de 2020 yılında 400 milyon falın yorumlandığı açıkladı. Kullanıcılar tarafından bugüne kadar gönderilen fal sayısı 1.3 milyarı geçerken, uygulama içinde 2020 yılının en sevilen karakteri Falcı Bacı oldu.  

Teknoloji girişimcileri Selin Sağol Sade ve Burç Sade tarafından 9 yıl önce hayata geçirilen ve günde 1.2 milyon kahve falı yorumlayan mobil uygulama Kaave’nin, Android ve iOS platformlarında aylık 5 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. 

Kadınlar dertleşmek istedi, erkekler motivasyon aradı

Uygulamanın mimarlarından Selin Sağol Sade, zorlu geçen 2020 yılında Kaave ile kullanıcılarının yanlarında olduklarını ifade ederek şunları söyledi: “2020 yılında bizleri en çok sosyal ortamlarımızdan uzaklaşma mecburiyetimiz etkiledi. İlk defa böyle bir zorunlulukla karşı karşıya kalmak ve belki de hiç olmadığı kadar uzun süre evlerimizde vakit geçirmek kolay adapte olunabilecek bir durum değildi. Pandemi sürecinde motivasyon artırıcı eğlenceli aktivitelerin arayışıyla kullanıcılarımızın daha fazla kahve falı baktırmaya başladığını gözlemledik. Geçtiğimiz yılın kadın ve erkeklerin fal tercihlerini karşılaştırdığımızda, uygulamamızda kadınların daha çok dertleşmek, erkeklerin ise genel cevaplar ile motivasyon arayışında bulunduğunu gördük. 2020 yılında uygulamamız üzerinden tam 400 milyon kahve falına bakıldı.”

45 milyondan fazla indirildi, gönderilen fal sayısı 1.3 milyarı aştı

IOS ve Android platformlarındaki Kaave uygulamasının bugüne kadar toplam 45 milyondan fazla  indirildiğinin altını çizen Selin Sağol Sade, “Uygulamamıza bugüne kadar kullanıcılarımız tarafından gönderilen fal sayısı 1.3 milyarı aştı. Sadece 2020 yılında Kaave’deki kader çarkı 55 milyon kere çevrilirken, Kaave’ye özel geliştirdiğimiz Face Filter ile kullanıcılarımız 1.5 milyon kere Falcı Bacı oldu. Tüm bunlarla birlikte, uygulamamızın 2020 yılında en sevilen karakterilerinin ilk sırasında ‘Falcı Bacı’ yer aldı. Sevilen uygulamamızın iOS güncellemesini Şubat ayında yepyeni tasarımı ile kullanıcılarımızla buluşturduk ve harika geri dönüşler aldık.” diye konuştu.  

Kaave, kullanıcılara canlı fal hizmeti sunuyor

Kaave’de fal yorumlayabilen 6 ayrı karakter bulunuyor. Uygulamada en çok günde 3 kere ücretsiz yorum yapabilen Falcı Bacı tercih ediliyor. Kullanıcılar Falcı Bacı haricinde aşk ile aile konularında Melek Abla; arkadaşlıklar, iş hayatı, maddi gelecek ve  kariyer konularında Jasmine karakterine danışıyor. Detaylı fal yorumu almak isteyen kullanıcılar ise tercihlerini Lalezar, Isabel ve Lorenzo karakterlerinden yana kullanıyor. Kaave, aynı zamanda Melek Abla, Jasmine, Isabel ve Lorenzo karakterleri ile canlı fal hizmeti sunuyor.

İlginizi Çekebilir:

Sahte Clubhouse Uygulamaları Kullanıcı Verilerini Tehlikeye Atıyor

Trendyol, Dünyanın En Çok İndirilen 10 Alışveriş Uygulaması Arasında

Hibrit Çalışma Modeli, Kripto Parayla Tost, Dezenfektanlı Kapı Kolu | Haftalık Teknoloji Programı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz