letgo oto+

Yerli ikinci el platformu letgo, araba alım-satım sürecindeki tüm pürüzleri ortadan kaldırarak ikinci el araba alım-satımını daha kolay ve güvenilir bir hale getirmeyi hedefleyen yeni bir iş modeli hayata geçirdiğini duyurdu. ‘letgo oto+’ isimli yeni hizmetin, araba alım ve satıma dair tüm hizmetleri tek bir platform altında topladığı ve dijitalden fiziksele uçtan uca eksiksiz bir müşteri deneyimi sunmayı vadettiği ifade edildi.  

Yerli ikinci el platformu letgo, araba alım-satım sürecindeki tüm pürüzleri ortadan kaldırarak süreci daha kolay ve güvenilir bir hale getirmeyi hedefleyen yeni bir iş modeli hayata geçirdiğini duyurdu. ‘letgo oto+’ isimli yeni hizmetin, araba alım ve satıma dair tüm hizmetleri tek bir platform altında topladığı ve dijitalden fiziksele uçtan uca eksiksiz bir müşteri deneyimi sunmayı vadettiği ifade edildi. letgo Genel Müdürü Onur Kavak, konuya ilişkin açıklamasında “Artık sadece alım satımın hızlı bir şekilde yapılabildiği bir pazaryeri olmak yeterli değil. Araba alım-satım esnasında ve sonrasında yaşanabilecek sorunları ortadan kaldıran ve alışveriş deneyiminin tamamını sahiplenen bir çözüm ortağı olmak gerekiyor. Türkiye’de henüz çok yeni olan bu iş modeli sayesinde Türkiye’nin ikinci el araba denildiğinde akla en çok gelen ve tercih edilen çözüm ortağı olmak istiyoruz” ifadelerine yer verdi.  

Aktarılan detaylara göre; ‘letgo oto+’ın portföyündeki tüm arabalar, platform güvencesiyle standart olarak gelen 3 temel özellikle tüketiciyle buluşuyor. Birincisi, tüm arabalar şeffaf bir şekilde TSE onaylı ekspertiz raporu ve en ufak ayrıntıları dahi gösteren fotoğraflar ile satışa sunuluyor. Böylece, arabanın durumuyla ilgili akılda hiçbir soru kalmıyor. İkinci olarak, 12 ay/20 bin km garanti verilerek alım sonrasında yaşanabilecek riskler de güvence altına alınıyor. Son olarak, alıcılar hiçbir neden belirtmeden 14 gün/500 km içinde değişim imkanından faydalanabiliyor. Üstelik ‘letgo oto+’, tüm bu özellikleri ücretsiz olarak sunuyor. Ayrıca çözüm ortaklarıyla birlikte sağlanan sigorta ve finansman gibi hizmetlerin yanı sıra; Türkiye’nin her yerine kapıya teslim ve takas imkanıyla, araba alımındaki tüm ihtiyaçlara cevap verileceği ifade ediliyor.  

‘letgo oto+’ta müşteriler, ‘letgo’ uygulaması ya da ‘letgootoplus.com‘ üzerinden satışa sunulan araba portföyünden istediği modeli seçerek aracı ‘letgo oto+’ güvencesiyle anında satın alabiliyor. “Bizim en büyük showroom’umuz dijital platformumuz” ifadesiyle letgo uygulamasının 7/24 açık bir online showroom olduğuna işaret eden letgo Genel Müdürü Onur Kavak, konuyla ilgili olarak “Alım tarafında sunulan bütün hizmetleri tamamen online kanallara taşımak ve araba alımını internetten bir kıyafet almak kadar kolay hale getirecek yenilikleri sunmak niyetindeyiz” diyor.  

Arabasını satmak isteyenler, ‘letgootoplus.com’ ya da ‘letgo’ üzerinden ön fiyat teklifi alıyor

letgootoplus.com

Paylaşılan diğer detaylara göre; oldukça zahmetli bir süreç olan ve uzun süren araba satış süreci, ‘letgo oto+’ ile yalnızca birkaç saat içinde çözümleniyor. Arabasını satmak isteyenler, ‘letgootoplus.com ya da ‘letgo’ uygulaması üzerinden arabalarının bilgilerini girerek ön fiyat teklifi alıyor ve randevuyla ‘letgo oto+’ ekspertiz merkezine davet ediliyor. Burada profesyonel eksperler tarafından gerçekleştirilen ücretsiz ekspertiz sonrasında, arabaya son ve değerinde fiyat teklifi sunuluyor. Eğer müşteri için de teklif uygunsa, noter işlemlerine geçiliyor ve ödeme anında nakit olarak yapılıyor. 

Diğer yandan; ‘letgo oto+’, İstanbul Maslak Atatürk Oto Sanayi’de 1600 m2’lik bir alanda kurulan “ilk müşteri tecrübe merkezi” ile Türkiye’nin en büyüğü olan 5 araba lifti kapasiteli ekspertiz bölümü ve ‘showroom’ alanı üzerinden hizmet veriyor. Platform, müşterilerine arabalarının değerini kaybetmeden tek bir merkezde güvenli, konforlu ve hızlı bir şekilde satışını yapabilme imkanı sunmayı vadediyor. Aynı zamanda müşteriler, ‘letgo’ güvencesiyle kolayca araba satın alabilme olanağı da buluyor.

letgo Genel Müdürü Onur Kavak, sektöre dair değerlendirmelerde bulunduğu açıklamasında “Türkiye’de 2020 sonu itibarıyla kayıtlı 13 milyon araba var. Buna karşılık yine geçen yıl 6,5 milyon ikinci el araç satışı oldu. Bu verilerden yola çıkarak araba sayısının yarısı kadar satış olduğunu söyleyebiliriz. Diğer yandan satılan ikinci el araç sayısı birinci el araçlardan 11 kat daha fazla.  Türkiye, çok büyük bir ikinci el pazarı. Türkiye’deki arabaların ortalama yaşının 13’ün üzerinde olduğunu düşünürsek eskiyen araçların yenilenmesi gerek. Bu da pazarın büyümesinde etkili olacak” ifadelerini kullanıyor.  

letgo Genel Müdürü Onur Kavak: letgo oto+, araba alıp satmanın en kolay ve güvenilir yolu.”

letgo Genel Müdürü

Türkiye’de ikinci el araba pazarının büyüklüğüne rağmen tüketicilerin ihtiyaçlarını birebirde karşılayabilen ve herkesin ortak tercihi olan bir platformun henüz olmadığını dile getiren Kavak, daha sonra şu ifadelerle sözlerini sürdürüyor: 

Araba kategorisindeki tüketici ihtiyaçlarını anlayıp bunları ortadan kaldıracak çözümler sunmak gerekiyor. letgo ikinci el pazarına ilk olarak 2017 yılında araba kategorisini yayına alarak girdi. O dönemdeki asıl amacımız araba kategorisine olan talebi gözlemlemek ve ihtiyaçları analiz edebilmekti. Çok kısa bir süre içerisinde platformda yayınlanan milyonlarca ilan hem pazardaki ihtiyacın büyüklüğünü anlamamızda hem de özellikle son kullanıcı tarafında yaşanan sıkıntıları görmemize yardımcı oldu. Araba kategorimizin müdavimi kullanıcılarımızla yaptığımız araştırmalar sonrasında gördük ki, ikinci el araba piyasasında, aynı ikinci el eşya pazarında olduğu gibi, tüketicilerin henüz çözüm bulamadığı birçok sorun var. Artık sadece alım satımın hızlı bir şekilde yapılabildiği bir pazaryeri olmak yeterli değil. Araba alım-satım esnasında ve sonrasında yaşanabilecek sorunları da ortadan kaldıran ve alım satım deneyiminin tamamını sahiplenen bir çözüm ortağı olmak gerekiyor.”  

 

Bununla birlikte Kavak, ‘letgo oto+’tan sonra ikinci el araç pazarında hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını da sözlerine ekliyor. letgo Genel Müdürü, hizmete ilişkin hedeflerini ise şu şekilde aktarıyor: letgo oto+, araba alıp satmanın en kolay ve güvenilir yolu. Dijital platformumuzdan, fiziki mağazaya kadar uçtan uca mükemmel müşteri deneyimi yaratarak, ikinci el araba denildiğinde akla en çok gelen ve tercih edilen çözüm ortağı olmak istiyoruz. 2021 yılı içerisinde Türkiye’deki birçok şehre açılımımız olacak. Gelecekte öyle bir kolaylık ve güven şeffaflık sunmak istiyoruz ki Türkiye’nin neresinde olursanız olun, letgo oto+’ın sattığı arabaları fiziksel olarak görme ihtiyacı dahi duymadan gözünüz kapalı bir şekilde, konforunuzu hiç bozmadan, sadece bir tıkla güvenle ve kolayca alın, biz kapınıza kadar getirelim. Siz de arabanızın keyfini sürün.” 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Üniversite Öğrencilerinin Kullanması Gereken Uygulamalar

Türkiye’de en çok kullanılan uygulamalar belli oldu

n11.com İkinci El Otomobil Pazarına garaj11 ile Giriş Yaptı

İkinci elde rekor: 7.6 milyon satış

İkinci El Telefon Düzenlemesi için TSE Standartları Belirledi

İkinci El Telefon ve Tabletler Artık Garanti Belgesiyle Satılacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz