Öğretmen Konulu Filmler
Okuma Süresi
3 dakika

Tekno Safari Editörleri olarak ‘Öğretmenler Günü’ne özel filmler’ listesiyle karşınızdayız. Kendilerine çok şey borçlu olduğumuz öğretmenlerimizi anlamak ve kıymetini bilmek için belki de bir film yeterlidir. Aynı zamanda listemizde önerdiğimiz filmlerin öğretmenlere de yol gösterici nitelikte olacağını söyleyebiliriz. Bu nedenle sizler için hazırladığımız ‘öğretmen temalı filmler’ listemizde oldukça eğitici yapımlara yer verdik. İşte; ‘öğretmenlerin izlemesi gereken filmler.’ ‘Eğitimcilere dair en iyi filmler.’ ‘Her öğretmenin ve öğrencinin izlemesi gereken filmler.’ ‘Öğretmen konulu filmler.’

‘Öğretmenler Günü’ne özel filmler.’ ‘Öğretmen temalı filmler.’ ‘Öğretmenlerin izlemesi gereken filmler.’ ‘Eğitimcilere dair en iyi filmler.’ ‘Her öğretmenin ve öğrencinin izlemesi gereken filmler.’ ‘Öğretmen konulu filmler’ detaylarıyla yazımızın devamında…

24 Kasım Öğretmenler Günü’ne Özel Filmler

Öğretmen Konulu Filmler

  • Ölü Ozanlar Derneği
  • Öğretmen
  • Taare Zameen Par
  • Freedom Writers
  • Koro
  • Can Dostum
  • İki Dil Bir Bavul
  • Black
  • 3 Idiots
  • The School of Rock
Ölü Ozanlar Derneği

Öğretmen Konulu FilmlerÖğretmen konulu filmler listemizde ilk sırada Ölü Ozanlar Derneği’ne yer veriyoruz. İzleyenlerin unutamadığı nitelikte olan filmin başrolünde Robin Williams’ı izliyoruz. Oldukça ciddi ve disiplinli bir okul olan Welton Akademisi’nde okul yönetimi fazlasıyla muhafazakardır. Bu durum öğrencileri bıktırmıştır. Fakat okula yeni atanan İngilizce öğretmeni John Keating ile pek çok şey değişecektir.

Öğretmen

Öğretmen Konulu FilmlerYönetmenliğini Kartal Tibet’in yaptığı, oyuncu kadrosunda Kemal Sunal ve Kartal Tibet’i izlediğimiz Öğretmen, küçük bir kasabada öğretmenlik yapan Hüsnü’nün İstanbul’a atanmasıyla birlikte yaşadıklarını konu alıyor. Hüsnü öğretmen, mesleğinde çok başarılıdır ve bu nedenle İstanbul’a atanır. Fakat buraya hem uyum sağlamakta hem de geçinmekte zorlanır. Eşi ve iki çocuğu olan öğretmen, geçinebilmek için ek iş yapmaya başlar. Ancak bu işlerde de başarılı olamaz.

Taare Zameen Par

Öğretmen Konulu FilmlerEğitimcilere dair en iyi filmler listesinde, izleyenlerin kalbini ısıtacak Taare Zameen Par adlı filmle devam ediyoruz. Ishaan, 3. sınıf öğrencisidir. Fakat okumayı ve yazmayı henüz öğrenememiştir. Bu nedenle sınıf arkadaşları kendisiyle dalga geçmekte ve ailesi tarafından tembel, başarısız olarak görülmektedir. Bu durum ise Ishaan’ın içine kapanık bir çocuk olmasına neden olmuştur. Yeni tanıştığı resim öğretmeni, Ishaan’ın hayatını tam anlamıyla değiştirecektir.

Freedom Writers

Öğretmen Konulu FilmlerBir öğretmenin gerçek hayat hikâyesinden uyarlanan film, izlenmeye değer. İdealist öğretmen Erin, farklı ırklardan öğrencilerin eğitim aldığı sınıfta öğretmenlik yapmaktadır. Okulu yalnızca bir zorunluluk olarak gören bu öğrenciler, aynı zamanda kimlikleri nedeniyle bulundukları toplumsal acı gerçeklerin de farkındadırlar. Başlarda öğrencilerle iletişim kurmakta zorlanan Erin, zamanla bu durumu aşar ve öğrencilerine hoşgörü kavramını öğreterek okula olan bakış açılarını değiştirir.

Koro

Öğretmen Konulu FilmlerBazı sorunlar yaşayan erkek çocuklarına eğitim veren yatılı okulun, disiplin delisi bir müdürü vardır. Ancak müdürün uyguladığı eğitim sistemi ve disiplin çocukların üzerinde etkili olmamakta aksine onlarda ters tepkiye neden olmaktadır. Okula yeni gelen M. Clement Mathiue adındaki öğretmen ise müzikle her şeyi iyileştirebileceğine inanır. Bir yandan çocukları yaramaz bulurken diğer yandan dikkatlerini müziğe çekmeye çalışır.

Can Dostum

Öğretmen Konulu FilmlerBaşrolde yine Robin Williams’ı izlediğimiz film, üniversitede çalışan bir hademenin değişen hayatına odaklanıyor. Will Hunting, bir üniversitede hademe olarak çalışmaktadır. Çok zeki olan Will diğer yandan sürekli kavga eden birisidir.  Will son girdiği kavgadan dolayı da cezaevine girer. Will’in yeteneğinin farkında olan üniversite profesörü, onun bir terapist tarafından tedavi edilmesi şartıyla cezaevinden çıkarılmasını sağlar. Will, cezaevinden çıktıktan sonra hayatını çok daha farklı bir şekilde yönlendirecektir.

İki Dil Bir Bavul

Öğretmen Konulu Filmler2008’de izleyiciyle buluşan ve üzerine pek çok şey yazılan İki Dil Bir Bavul, tam anlamıyla yaşadığımız coğrafyaya ışık tutuyor. Üniversiteden yeni mezun olan öğretmen uzak bir köye atanmıştır. Fakat buradaki öğrenciler Türkçe bilmemektedir. Öğretmen de Kürtçe bilmediği için öğrencilerle iletişim kurmakta zorlanır. Öğretmen bir yıl boyunca çocuklara Türkçe öğretmeye çalışır. Birbirlerinin dillerini konuşamamalarından dolayı da bu süreç bir hayli zor olacaktır. Diğer yandan filmde, öğretmenin yaşadığı yalnızlığa ve çocukların zamanla değişimine şahit oluyoruz.

Black

Öğretmen Konulu FilmlerHint yapımı filmlerden olan Black, kör ve sağır olan bir kızın, öğretmeni sayesinde hayata tutunma macerasını konu alıyor. Michelle, ailesi tarafından anlaşılamamaktadır. Ailesi onu akıl hastanesine göndermeden önce son şanslarını denemek ister ve bir öğretmen tutarlar.  Aile, ilk etapta öğretmenle de anlaşamaz fakat zamanla, kızları için çok iyi bir öğretmen olduğunu idrak ederler. Michelle, öğretmeni sayesinde üniversiteye gitmeye başlar. Ancak bu kez de öğretmeni Alzehimer hastalığına yakalanır ve Michelle bakamayacak duruma gelir.

3 Idiots

Öğretmen Konulu Filmler3 Idiots da listemizde yer alan Hint yapımı filmlerden biri. Hindistan’ın en iyi mühendislik okulunda eğitim almaya başlayan 3 öğrencinin gözünden eğitim sistemini eleştiren film, tüm öğretmenlerin izlemesi gereken yapımlardan.

The School of Rock

Öğretmen Konulu FilmlerÖğretmen temalı filmler listemizi The School of Rock ile bitiriyoruz. Jack Black, gitarist olmayı hayal etmektedir. Fakat 30 yaşına gelen Jack, gerçeklerle yüzleşir ve bir okulda sözleşmeli öğretmen olarak çalışmaya başlar. Jack içindeki gitar sevgisini öğrencileriyle birlikte yaşayacaktır.

İlginizi Çekebilir:

En İyi Türk Filmleri 2021 – Dikkat Çeken 10 Türk Filmi

Teknolojiseverlerin mutlaka izlemesi gereken en iyi teknoloji filmleri (Liste)

Adı lite kendisi değil! Xiaomi 11 Lite 5G NE PUBG New State testi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz