Dikkat Çeken 10 Türk Filmi

Son zamanlarda dikkatleri üzerine toplayan Türk filmleri listesiyle karşınızdayız. İşte; ‘En iyi Türk filmleri 2021.’ ‘Dikkat çeken 10 Türk filmi.’ ‘Son zamanların en iyi 10 Türk filmi.’ ‘Mutlaka izlemeniz gereken yerli filmler.’ ‘Son zamanlarda en beğenilen Türk filmleri.’

2018 ve 2021 arası adından söz ettiren ve dikkat çeken filmler yazımızın devamında… İşte; ‘En iyi Türk filmleri 2021.’ ‘Dikkat çeken 10 Türk filmi.”Son zamanların en iyi 10 Türk filmi.’ ‘Mutlaka izlemeniz gereken yerli filmler.’ ‘Son zamanlarda en beğenilen Türk filmleri.’

En İyi Türk Filmleri 2021

Dikkat Çeken 10 Türk Filmi

  • Bozkır (2019)
  • Saf (2018)
  • Kız Kardeşler (2019)
  • Kelebekler (2018)
  • Okul Tıraşı (2021)
  • Anons (2018)
  • Dilsiz (2019)
  • Aidiyet (2019)
  • Bağlılık Aslı (2019)
  • Omar ve Biz (2019)
Bozkır 

Dikkat Çeken 10 Türk FilmiYönetmenliğini ve senaristliğini Mehmet Tanrısever’in yaptığı Bozkır, son zamanların en iyi 10 Türk filmi arasında yer alıyor. Dram türünde olan filmde, köye baraj yapılacak olması nedeniyle tüm köylünün tahliye edilmesi gerekir. Fakat Ahmet, bütün ısrarlara rağmen köyden taşınmak istemez. Yeğenleri Ahmet’i taşınmaya ikna etmek için yıllardır konuşmadığı oğlu Harun’un köye gelmesini isterler. Ancak Harun, annesinin ölümünden hem babasını sorumlu tutmaktadır hem de annesinin cenazesinin evin önündeki bahçeye defnedilmesine engel olamamıştır. Dolayısıyla baba ve oğlun yeniden bir araya gelmeleri sorunlar çıkaracaktır.

Saf

Dikkat Çeken 10 Türk FilmiDikkat çeken 10 Türk filmi listemizde sırada Saf ile devam ediyoruz. Yönetmenliğini Ali Vatansever’in yaptığı filmde, Saadet Işıl Aksoy, Erol Afşin ve Onur Buldu’yu izliyoruz. Film, gecekonduda yaşayan bir çiftin mahallede kentsel dönüşüm söylentilerinin çıkmasının ardından değişen yaşamlarına odaklanıyor. Kamil ve Remzi’ye Fikirtepe’de gecekondu mahallesinde yaşayan evli bir çifttir. Kamil, kentsel dönüşüm projesinde çalışmaya başlar ve bu nedenle mahallesinde tepkilerle karşılaşır. Kamil’in yaşadıkları ise aynı zamanda eşi Remziye’yi de etkileyecektir.

Kız Kardeşler 

Dikkat Çeken 10 Türk FilmiYönetmenliğini Emin Alper’in yaptığı Kız Kardeşler, annelerinin ölümünün ardından farklı yollara savrulan Reyhan, Nurhan ve Havva’nın hikâyesini konu alıyor. Üç kız kardeş başka ailelerin yanına besleme olarak verilmiştir. Yeni hayatlarına ve evlerine uyum sağlayamayan kardeşler babalarının evine tekrar gönderilirler. Kız kardeşler yeniden bir araya geldiklerinde ise hem geçmişleriyle hem de kaçtıkları gerçeklerle yüzleşecektir.

Kelebekler

Dikkat Çeken 10 Türk Filmiİzleyiciyle buluştuğu dönemde oldukça ses getiren Kelebekler bir Tolga Karaçelik filmidir. Film, yıllar önce yolları ayrılan 3 kardeşi konusuna taşıyor. Babaları, 30 yılın ardından çocuklarını bir araya getirmek ister ve onları köye çağırır. Babalarının yanına gitmek için yıllar sonra bir araya gelen kardeşler köye gittiklerinde ise babalarının öldüğünü öğrenirler. Aynı zamanda babaları, kelebeklerin gelişinde gömülmeyi vasiyet etmiştir. Kardeşler babalarını gömmeyi beklerken köyde kaldıkları süre boyunca hem birbirlerini hem de babalarını tanımaya çalışır.

Okul Tıraşı 

Dikkat Çeken 10 Türk FilmiFilmin hikâyesi bir yatılı okulda geçmektedir. Burada okuyan öğrenciler, disiplin ve baskı altındadırlar. Bir gün öğrencilerden biri rahatsızlanır ve Yusuf arkadaşını hastaneye götürmek ister. Fakat Yusuf, hem yaşadıkları coğrafyanın etkisi hem okul yönetiminin umursamazlığı olmak üzere pek sorunla başa çıkmak zorunda kalır.

Anons 

Dikkat Çeken 10 Türk FilmiMahmut Fazıl Coşkun ve Ercan Kesal’ın senaristliğini yaptığı film, ordudan tasfiye edilmiş 4 askerin bir gece süren tuhaf yolculuğunu konusuna taşıyor. Ankara’da 1963 darbesi nedeniyle hazırlık çalışmaları yapılmaktadır. Binbaşı Kemal, Teğmen Şinasi, Binbaşı Rıfat ve Albay Reha da darbenin İstanbul ayağında görevlendirilirler. Etkili bir şekilde hazırlanmış bir bildirinin halkı kendi taraflarına çekebileceğini düşünen 4 asker, darbe gecesi Ankara’da okunacak olan bildirinin benzerini İstanbul’da da okumayı planlar. Kendilerinden oldukça emin olan askerlerin hesap etmedikleri bir şey vardır.

Dilsiz 

Dikkat Çeken 10 Türk FilmiHayatını duvar ressamlığı yaparak kazanan Sami bir gün babaannesinin vefat haberini alır. Babaannesinden miras olarak da içi hat sanatıyla dolu bir sandık kalmıştır. Bu sandıktan kurtulmaya çalışan Sami, Selma adında bir kadınla tanışır. Selma da hat sanatıyla ilgilenmiş bir kadındır. Sami de Selma’nın kendisini yönlendirmesiyle birlikte hat sanatıyla ilgilenmeye başlar. Fakat diğer yandan eski kuşak ve zor bir hattat olan Eşref Efendi’den de ders almaya başlayan Sami ikisi arasında sıkışır.

Aidiyet

Dikkat Çeken 10 Türk FilmiGerçek bir hikâyeden uyarlanan Aidiyet filminde, 55 yalındaki bir kadın evine giren kişiler tarafından bıçaklanarak öldürülür. Cinayet şüphelisi olarak göz altına alınan kadının kızı ve sevgilisi ise müebbet hapis cezasına çarptırılır. Film, şüphelilerin tanıştıkları geceden olay nedeniyle polislere ifade verdikleri güne kadar olan süreci konu alıyor.

Bağlılık Aslı

Dikkat Çeken 10 Türk FilmiTürkiye’nin sevilen yönetmenlerinden Semih Kaplanoğlu’nun filmi Bağlılık Aslı ile listemizin sonuna yaklaşıyoruz. Aslı, bebeğini dünyaya getirdikten bir süre sonra işine geri döner. Fakat çalışacağı için bir bakıcı bulmak zorundadır. Görüştüğü bakıcılar arasında istediği gibi birini bulamayan Aslı, Gülnihal ile tanışır. Aslı gibi bir bebek sahibi olan Gülnihal, bakıcı olarak işe başlar. Gülnihal’in işe başlamasıyla birlikte de Aslı, kaçtığı bazı gerçeklerle yüzleşmeye başlayacaktır.

Omar ve Biz 

Dikkat Çeken 10 Türk FilmiListemizde son sırada Omar ve Biz yer alıyor. Cem Bender ve Menderes Samancılar gibi Türkiye’nin sevilen oyuncularını izlediğimiz film, iki göçmenle komşu olan emekli bir komutanı hikâyesine taşıyor. İki göçmenle komşu olmaktan pek memnun olmayan emekli komutan İsmet, önyargılarıyla yüzleşir.

İlginizi Çekebilir:

Netflix ‘Global Top 10’ Listesi Herkes için Yayınlandı

Netflix, Ünlü İsimler ile Dolu Don’t Look Up Fragmanını Paylaştı

Huawei Watch GT 3 inceleme : Her tarza uygun akıllı saat

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz