Cumartesi, Ekim 16, 2021
Ana SayfaHaberABD’li Eaton Corporation, Adı Köpek Cinayetine Karışan Berg Elektrik ile İş İlişkisini Sonlandırdığını Açıkladı! 

ABD’li Eaton Corporation, Adı Köpek Cinayetine Karışan Berg Elektrik ile İş İlişkisini Sonlandırdığını Açıkladı! 

ABD’li ‘Eaton Corporation’ şirketi, Türkiye bayisi olan ve adı bir köpek cinayetine karışan ‘Berg Elektrik’ ile tüm iş ilişkisini sonlandırdığını açıkladı. Berg Elektrik Genel Müdürü Alp Erkin, eşini ısırdığı gerekçesiyle komşularının “Nero” ismindeki köpeğini öldürmüştü.  

ABD merkezli ‘Eaton Corporation’ şirketi, Türkiye bayisi olan ve adı bir köpek cinayetine karışan Berg Elektrik ile tüm iş ilişkisini sonlandırdığını açıkladı. Söz konusu açıklama, şirketin resmi Twitter hesabı üzerinden Türkçe ve İngilizce olarak yapıldı. Yapılan açıklamada “Berg Elektrik Genel Müdürü Alp Erkin ile ilgili gelişen olayın farkındayız ve bu bayi ile olan iş ilişkimizi sonlandırma kararı almış bulunuyoruz” ifadelerine yer verildi. 1911 yılında kurulan şirket tarafından atılan adım, özellikle sosyal medya platformlarında geniş destek topladı. 

Öte yandan; Berg Elektrik Genel Müdürü Alp Erkin, 26 Temmuz günü İstanbul’un Sarıyer ilçesinde eşini ısırdığı gerekçesiyle komşularının “Nero” ismindeki köpeğini başından silahla vurarak öldürmüştü. Şirket yetkilisi, göz altına alınmış ve ifadesini verdikten sonra serbest bırakılmıştı. Nero’nun öldürülmesi ise sosyal medyada geniş yankı uyandırmıştı. Konuyla ilgili sosyal medya platformlarında birçok paylaşım yapılırken olaydan 2 gün sonra, Yeniköy Parkı’nda da çok sayıda kişinin katılımıyla “Nero İçin Adalet” eylemi yapılmıştı.  

Berg Elektrik Köpek

Alp Erkin için bir başka köpek cinayeti iddiasında daha bulunulmuştu

Alp Erkin Köpek

Daha önce de adı bir köpek cinayetine karışan ve bir başka komşularının köpeğini de arabasıyla bilinçli olarak ezdiği iddia edilen Alp Erkin ise konuya ilişkin açıklamasında “Duyduğum derin endişe ve korku ile saldırıyı durdurmak için kastım olmadan silahı köpeğe yönelttim. Eğer 15 saniye gecikseydim eşim ömür boyu tekerlekli sandalyeye mahkum olurdu” ifadelerini kullanmıştı.  

Geçen yıl 21.4 milyar dolar ciro yapan Eaton Corporation, 2012 yılından bu yana Türkiye’deki yatırımlarını sürdürüyordu. 8 yıl önce Polimer Kauçuk’u satın alan şirket, 2019 yılında da Ulusoy Elektrik’in yüzde 82’sini bünyesine katmıştı.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

UKOME, İBB Tarafından Hazırlanan Elektrikli Scooter Yönergesini Reddetti

BMW, Tamamen Elektrikli BMW iX3 Modelini Piyasaya Sürüyor 

Rolls-Royce ‘un Elektrikli Uçakları Test Uçuşlarına Yeniden Başladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR